Zważajmy na groźne choroby oczu

Posted on 04/07/2018 5:17pm

Jedną z bardziej niebezpiecznych jak również powszechniejszych chorób oka jest zaćma. Na szczęście da się ją usunąć, jeżeli zostanie odpowiednio wcześnie wykryta. Nie wahajmy się więc oraz usuwajmy zaćmę.


skóry
Author: Alexander Nie
Source: http://www.flickr.com
Na zaćmę zapadają przede wszystkim osoby starsze. Nie musi wszakże tak być. W każdym przypadku, gdy zostaje ona zdiagnozowana przez okulistę, należy ją leczyć. Zaćmę leczymy operacyjnie. Leczenie zaćmy jest proste oraz coraz mniej niebezpieczne dla pacjenta. Sam zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut. Zaćma likwidowana bywa zazwyczaj w trybie ambulatoryjnym, oznacza to, iż nie musimy spędzać kilku dni w szpitalu, a nasze życie nie ulega diametralnym zmianom. Rzecz jasna po samym zabiegu trzeba pamiętać o odwiedzinach kontrolnych, aby lekarz mógł upewnić się, czy wszystko przebiega właściwie.


Operacja polega na wszczepieniu zdrowej, sztucznej soczewki - www.rajsoczewek.pl/soczewki-acuvue - na miejsce chorej. Sztuczne soczewki - http://www.rajsoczewek.pl/soczewki-jednodniowe - bywają coraz doskonalsze. Są przede wszystkim bardziej trwałe. Coraz dokładniej także naśladują czynności prawdziwej soczewki. Po fachowo wykonanym zabiegu pacjent powoli zauważa coraz więcej. Do patrzenia z daleka nie potrzebuje już okularów, lecz do czytania z bliska tak, gdyż nie ma akomodacji w oczach ze sztuczną soczewką. Jak więc widzimy, leczenie zaćmy jest niezwykle mało inwazyjne, ale zaiste skuteczne. Medycyna nie potrafi jeszcze zapobiegać tej powszechnej przypadłości, wszakże skutecznie ją leczy.


Z takiego chociaż względu warto zapisać się na zabieg usunięcia zaćmy po to, aby widzieć więcej a więc żyć łatwiej. Bez względu na fakt, ile mamy lat.

Tags: oczy, szpital, okulista, operacja, wizyta