Zęby: metoda na wybielanie zębów w domu i u stomatologa

Posted on 22/06/2018 9:49am

Mało osób ma do perfekcji białe zęby. Przebarwienia najczęściej spowodowane są paleniem papierosów, piciem kawy i czerwonego wina. Wybielanie zębów Wałbrzych jest coraz to popularniejsze i dostępniejsze - zęby możesz wybielić używając żelów, past bielących albo wybielić je laserowo przebarwienia mogą być również efektem przyjmowania antybiotyków (w szczególności tetracyklin), picia kawy, herbaty, czerwonego wina, palenia papierosów. A kiedy jeszcze zapomnimy o dokładnym umyciu ząbków po jedzeniu, odkłada się na nich płytka nazębna.

zęby
Source: pixabay
Jeśli nie likwidujemy jej regularnie, utwardza się – tworzy się kamień. Tym samym fundujemy ząbkom zmianę koloru na żółty, na dodatek z ciemnymi obwódkami przy dziąsłach – nie do wyeliminowania domowymi podejściami. Stąd najpierw powinniśmy iść do stomatologa, żeby wyeliminował kamień. W tym celu można wbić w przeglądarkę przykładowo wyrażenie: dentysta w Wałbrzychu. Po kilku dniach możemy zacząć przywracanie bieli. Środki wybielające są pewne oraz skuteczne pod warunkiem, że przestrzegamy zaordynowań z ulotki. Jednakże nie oszukujmy się – zęby tylko troszkę zjaśnieją i nie znikną z nich plamy, do tego potrzebne jest profesjonalne czyszczenie w gabinecie. Domowe rozjaśnianie trwa kilka tygodni, a efekt utrzymuje się przez blisko 4-6 miesięcy. Pasty – myjemy nimi zęby 2 razy dziennie, rano i w porze wieczoru, po jedzeniu. Jeśli nie ma opcji umycia zębów (w ciągu dnia) po jedzeniu, żujmy gumę do żucia. Pastę taką możemy stosować bez obaw, jednakże na zmianę ze zwyczajną. http://www.a2stomatologia.pl/oferta/stomatologia-estetyczna/dentysta
Source: pixabay
Przeźroczyste paski – nasączone są wybielającym żelem. Przylepia się je dokładnie do zębów w górnej i dolnej szczęce dwa razy dziennie i pozostawia na pół godziny. Po paru dniach osiąga się dostrzegalną poprawę białości zębów (możemy kurację wydłużyć do dwu tygodni). Żeby utrzymać dobry rezultat, zabieg taki powtarza się co pół roku.Wybielanie sztyftem – po umyciu zębów końcówką sztyftu jak pisakiem trzeba "pomalować" dokładnie zęby. Najlepiej robić to na noc. Po dwóch tygodniach stosowania żelu zęby są bielsze. Żel dwufazowy – do opakowania dodana jest protetyczna nakładka, jaką zanurza się w żelu i codziennie nanosi się na poszczególne zęby na 10 minut. Pierwsze efekty wybielania można spostrzec już po tygodniu regularnego stosowania .

Tags: zęby, laser, gabinet, stomatolog, efekt