Zbawienne działanie światłoterapii dla osób chorujących na depresję i odczuwających ustawiczne zmęczenie

Posted on 29/04/2022 7:34am

Badania nad cechami fal świetlnych, dowodzą, że odpowiednia długość fali świetlnej może bezpośrednio działać na pracę organizmu człowieka. Zarówno światło naturalne, jak i sztuczne wchłaniane jest naszego organizmu.
Dziewczyna
Author: tippi t
Source: http://www.flickr.com
Przedziera się przez skórę, udowodniono, że najefektywniejsze są fale widzialne dostarczane za pomocą narządu wzroku. Nie wszystkie możemy zobaczyć. W zależności od długości, fale dzielą się na widzialne i niewidzialne dla wzroku człowieka. Mają różne działanie fizjologiczne i w różnym zakresie bywają stosowane w sztuce lekarskiej. Dla dobrego humoru organizm ludzki potrzebuje energii.Kiedy jej nie ma odczuwamy senność, czujemy się przemęczeni. Światło widzialne może uspakajać i lampa depresja prywatna klinika leczenia depresji (lampa przeciwko depresji) zmniejsza się, odzyskuje się siły witalne. Lampy do światłoterapii, powszechnie nazywane lampami antydepresyjnymi, to uzupełnienie potrzebnej dziennej porcji światła słonecznego. Dzięki lampom antydepresyjnym organizm odnajduje spokój wewnętrzny na pewien czas, niekiedy na stałe. Pozwala to zredukować dawki leków lub je odstawić. Jeżeli osoba poczuje się źle, korzysta z kolejnych naświetlań. Zazwyczaj można zgłosić się na dziesięć kolejnych naświetlań (). Moc i barwa fali świetlnej oraz częstotliwość impulsów są przyporządkowywane do choroby. Lampa antydepresyjna ma świetlówki emitujące białe światło, wielokrotnie większe aniżeli zwykłe diody.

Dodatkowym plusem jest to, że są energooszczędne. W trakcie naświetlań należy być w odpowiedniej odległości od źródła światła, która dla każdej lampy jest inna a opisana przez producenta. Nie koniecznie patrzymy wprost, na światło podczas trwania całej sesji. Można w tym czasie przeglądać prasę, pisać, patrzyć na telewizję lub robić różne czynności. Wybór dobrej dla osoby lampy antydepresyjnej zależeć będzie przede wszystkim od stylu życia. Zaopatrując się w lampę antydepresyjną trzeba rozważyć swój schemat dnia i przekalkulować o jakiej porze dnia i jak dużo czasu możemy przeznaczyć na naświetlanie.

Tags: lampy, schorzenia, fale, światła