Zaburzenia trzustki i ich rezultaty

Posted on 27/02/2019 3:22pm

Trzustka to jeden z ważniejszych organów w całym organizmie. Jest ona odpowiedzialna za dwie bardzo ważne czynności – jedna z nich to dostarczanie enzymów do jelita cienkiego, które z kolei pozwalają na trawienie pożywienia, takich jak białka czy tłuszcze .
Druga czynność to produkcja enzymów (rzuć okiem na coenzym q10 extra opinie-> coenzym q10 extra opinie) regulujących poziom glukozy we krwi, głównie insuliny.


Problemy z trzustką to ambaras dotykający wiele osób. Ilość borykających się z nieprawidłowo działającą trzustką każdego roku jest większa. Odróżnia się różne choroby, a najczęściej można napotkać między innymi ostre i przewlekłe zapalenie tegoż organu, kamica przewodów, torbiele oraz – bardzo popularne – nowotwory części zewnątrzwydzielniczej albo hormonalnej, a także tak zwane „wyspiaki”. Najczęstszym ambarasem jest obecnie wspomniane już ostre zapalenie trzustki, wywodzące się aż w 80 procentach z chorób układu żółciowego, bądź nadmiernego spożywania alkoholu. Rzadziej natomiast z powodu nadmiernej ilości przyjmowanych lekarstw, świnki, bądź też antykoncepcyjnych pigułek. Najczęściej zapalenie objawia się przez silne bóle w nadbrzuszu, które może promieniować aż do pleców. Najczęściej chorują na nie mężczyźni.


myszka
Source: www.morguefile.com


Każda z chorób związanych z trzustką przebiega inaczej i daje odmienne symptomy. Problemy z trzustką najczęściej również mogą oznaczać cukrzycę. Jest ona związana z nieprawidłową regulacją glukozy we krwi - dowiedź się jak poradzić sobie z problemami z trzustką.
Trzustka nie potrafi samoistnie wyprodukować właściwej ilości insuliny, a w związku z tym potrzebne jest przyjmowanie odpowiednich leków, bądź pobieranie insuliny, a także kontrolowanie cukru. Zbyt nadmierna ilość wydzielanych enzymów (tanio enzymy trawienne cena - https://longlifefoundation.pl/13-enzymy) trzustki mogą natomiast oznaczać niedocukrzenie, które jednak jest z reguły rzadziej spotykane, w porównaniu do cukrzycy.

Tags: Objawy, organizm, bóle, lek, kłopot