Z jakich powodów łysienie stanowi tak duży problem dla wielu osób, jakie są jego najważniejsze przyczyny.

Posted on 11/06/2019 7:18am

Pomijając drobne wyjątki chyba każdemu z nas będzie się marzyć na głowie jakaś ładna fryzura, bez niepożądanych zakoli czy łysin. Lecz nie każdemu to będzie dane, gdyż tracenie włosów jest powszechnie występującym problemem, dotykającym sporą część społeczeństwa.
Jego powody są bardzo różne, ale i tak wszystkie sprowadzają się do jednej rzeczy, czyli do tego, że ostatecznie na głowie zostanie sama skóra.

Poszukujesz interesujących informacji na omawiany temat? Na pewno pod linkiem (http://www.nordclinicbelwederska.pl/medycyna-estetyczna/mezoterapia-osoczem-bogatoplytkowym/) znajdziesz takie materiały, które okażą się dla Ciebie pasjonujące.

W wielu przypadkach spowodowane jest jakąś chorobą, w takiej sytuacji konieczne mogą być badania na wypadanie włosów w celu diagnozy przyczyny i zaproponowania odpowiedniego leczenia. Ale takie kłopoty mogą również pochodzić od źle dobranej diety, stresu czy nawet intensywnych zabiegów fryzjerskich. Do utraty włosów, i to niekiedy całkowitej, przyczynić się też mogą chemioterapia i radioterapia, a także zaburzenia w gospodarce hormonalnej.


szpital
Author: Serge Tanet
Source: http://www.flickr.com


Najczęstszą przyczyną kłopotów z łysiną jest androgenowe wypadanie włosów. Pomimo wieloletnich badań obecna medycyna w dalszym ciągu stuprocentowo nie wie, jakiego rodzaju czynniki mają wpływ na ten proces. W pierwszej kolejności podejrzewane są tu czynniki genetyczne, u wielu osób z takimi problemami występują bowiem zmiany genów odpowiedzialnych za wytwarzanie hormonu zwanego androgenem. Jeśli chodzi o panów sporą rolę odgrywa także znacznie większa wrażliwość mieszków włosowych, jakie przez to osłabiają cały włos i skracają jego czas życia - .
Z pewnością duży związek na powstawanie łysienia ma także styl życia, nadmierna ilość stresu i nieustanne przemęczenie to prosta droga na to, żeby zacząć tracić posiadane włosy.

Tags: twarz, włosy, medycyna, recepta, proces