Z jakich powodów warto leczyć zęby jak tylko pojawią się w nich nawet nieduże ubytki.

Posted on 16/01/2019 7:32am

Strach przed dentystą u niejednej osoby będzie tak mocny, że ciężko je przekonać do wizyty. Niekiedy dopiero dotkliwy ból zęba ma wpływ na decyzję, że będzie jednak trzeba zasiąść na fotelu.


Kręgosłup lubi pływać!
Author: Trady S.A.
Source: Trady S.A.


Lecz tego typu stan z reguły wiąże się z potrzebą kosztownego i długiego leczenia, najczęściej z wypełnianiem kanałów, a niekiedy nawet utratą zęba. Dlatego też nie warto do takich sytuacji dopuszczać i przynajmniej raz na rok zjawiać się na kontrolnym przeglądzie. Który, co trzeba zaznaczyć, nic nie boli, ponieważ stomatolog - (http://medimix.pl/hurtownia-stomatologiczna-materialy-stomatologiczne) wołomin tylko sprawdzi stan zębów i powie, co należałoby wyleczyć. Przeważnie tego typu kontrolne przeglądy są także darmowe, zostaje więc tylko się zebrać, zarezerwować termin i bez obaw usiąść na fotelu dentystycznym.


zdrowie - marina
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com
E-biznes, internet
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu


Przeglądy mają o tyle znaczenie, że w ich trakcie można będzie znaleźć wszystkie pojawiające się miejsca z próchnicą i odpowiednio szybko na to zareagować. Leczenie niewielkich dziurek jest i tanie i bezbolesne. Przeważnie starcza do tego jedna wizyta, na której zostaje założona plomba, a tak zabezpieczony ząb (zobacz cichoń) raczej się nie będzie psuł. Pozostawienie niewielkiej dziurki na dłuższy okres czasu może spowodować szybkie jej zwiększanie się, a jeżeli pojawi się już ból, to wówczas przygotować się trzeba na większe koszty.


O ile taka plomba przeciętnie kosztuje w okolicach stu złotych, to leczenie kanałowe przy zębach z tyłu może kosztować nawet tysiąc. Nie wspominając już o bólu, który w większości przypadków towarzyszy bardziej popsutym zębom.

Tags: czas, sposób, osoby, wizyta