Z jakich powodów warto cały czas pilnować stanu zębów, jeśli nie chce się wydawać fortuny na ich leczenie.

Posted on 03/03/2021 8:51am

O tym, że o zęby należy dbać, chyba każdy miał okazję słyszeć tysiące razy. Cóż jednak z tego, jeśli i tak wiele osób średnio będzie się przykładać do regularnej higieny osobistej, albo swoich zębów wcale nie myjąc, albo wykonując to nieprawidłowo.
przychodnia
Author: Ed Uthman
Source: http://www.flickr.com


Jeśli do tego dojdzie dieta oparta na słodkich napojach i przekąskach, to kłopoty z próchnicą ma się prawie pewne. Dlatego też higiena zębów ma tak duże znaczenie, ale nie mniej istotne są regularne kontrole u stomatologa. Zaleca się, aby je wykonywać przynajmniej raz na rok, w czasie nich będzie można poznać stan posiadanych zębów i zorientować się, co musi zostać wyleczone. Oczywiście warto też samemu sprawdzać, czy nie zaczęły się pojawiać jakieś dziury, zresztą dotkliwy ból na pewno wielu osobom dość brutalnie to uświadomi.


Leczenie niedużych ubytków jest bardzo opłacalne z paru powodów. Przede wszystkim dużo mniej kosztuje, za zwykłe leczenie dentysta (witryna w tym temacie) łomża powinien policzyć sobie co najwyżej sto pięćdziesiąt złotych. Przy większych ubytkach te koszty mogą się znacznie zwiększyć, jeżeli konieczne będzie kanałowe leczenie, to niekiedy tysiąc złotych się okaże zbyt mało. No i pamiętać trzeba o tym, że zaniedbane zęby w pewnej chwili mogą zacząć ogromnie boleć, a niekiedy nawet może się nie udać ich uratować. Na szczęście w takich przypadkach również jest wyjście, to znaczy wstawić sobie można sztuczne, a takimi rzeczami zajmuje się protetyk łomża.
Trzeba się jednak liczyć z tym, że naprawdę dobrze przeprowadzone prace protetyczne kosztują naprawdę sporo.

Tags: dom, problemy, koszt, sposób