Z dobrym sprzętem rehabilitacyjnym wrócisz do aktywności

Posted on 15/09/2018 7:23am

W życiu mogą przydarzyć się wszelkiego typu wypadki. Niestety ciało ludzkie nie jest niezniszczalne i każdy człowiek narażony jest na przykład na wszelkiego typu złamania czy poważne kontuzje. Zdarzają się również wypadki poważne, w wyniku których ktoś traci rękę lub nogę. Nie jest to jednak wyrok. W dzisiejszych czasach, dzięki postępowi technologii można po wypadku wieść wciąż aktywne życie. A wszystko to umożliwiają protezy.
Wypadek nie musi ograniczaćW Polsce wytwarza się wysokiej jakości protezy (zobacz http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/protetyka-wroclaw/) kończyn dolnych. Dawno już przeminęły czasy, gdy protezy produkowano hurtem, wszystkie równe. Wiadomo, że każdy z nas zbudowany jest inaczej, dlatego też obecnie protezy dobierane są indywidualnie. Używanie ich jest wygodne i nie wywołuje żadnych otarć, jak to zdarzało się wcześniej.

wypadek
Source: www.morguefile.com
Naturalnie sprzęt ortopedyczny nie należy do tanich, jednak możemy uzyskać refundację kosztów. Możemy zakupić protezy (zobacz leczenie protetyczne wrocław) o różnym przeznaczeniu. Istnieją takie „do użytku codziennego”, znajdziemy również specjalistyczne protezy przeznaczone do uprawiania sportu. Strata kończyny nie musi być wyrokiem i nie zmusza do zaniechania wszystkich sportów i pasji. Pokazują to na przykład biegacze bijący rekordy na protezach właśnie. Kluczowe jest tutaj oczywiście dobranie ich do danego człowieka. W takich sytuacjach przydatne są także chodziki - .

Znajdź dobry sklep ortopedyczny

Zrobienie protezy]na zamówienie również nie stanowi dziś problemu. Każdy porządny sklep ortopedyczny (np. Medic-Pol) zatrudniający dobrze wykształconych doradców oferuje usługę dopasowania protezy. Oczywiście wymaga to wykonania modelu, zdjęcia odpowiednich wymiarów itp. Powinniśmy przywiązywać do tego wagę przy zamawianiu protez.

Nie warto załamywać się po utracie kończyny. Oczywiście, jest to straszne doświadczenie i z pewnością na każdym zostawia ślad, ale nie wyklucza takiego człowieka z normalnego życia. Po tego rodzaju wypadku na pewno potrzebna jest pomoc psychologiczna, by poszkodowany uświadomił sobie, że to nie skazuje go na bezczynne zaleganie w domu do końca swoich dni. A dobrze dopasowana proteza z pewnością pomaga w powrocie do ulubionych czynności i korzystania z życia pełną piersią.