Życie na pełnych obrotach nikomu dobrze nie służy. Jak pokonać z tym związany stres?

Posted on 17/02/2020 3:13pm

Nawał zadań, ogromne raty kredytu hipotecznego, kłopoty w pracy sprzyjają nieustannemu stresowi. Gdy w czasie wakacji nie możemy się porządnie zrelaksować, powinniśmy wypracować skuteczny sposób radzenia sobie z niechcianym stresem. Jak efektywnie odzyskać równowagę?
apteka
Author: alcuin lai
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej stresogennych miejsc pozostaje praca. Wiedzą o tym doskonale pracownicy wysokiego szczebla, szczególnie, jeśli znajdują się w działach marketingu. Również dziennikarze zdają sobie sprawę, że praca do wykonania „na już”, a najlepiej „na wczoraj” nie sprzyja błogiemu wypoczynkowi po jej zakończeniu. Czasami nie mamy ani chwili na posiłek. Musimy błyskawicznie podejmować strategiczne decyzje. Jak pokonać stres w takich sytuacjach? Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z tego, iż nie możemy nakładać na siebie zbyt wielu zadań oraz odpowiedzialności.Nie wszystkie problemy są zależne od nas. Nie walczmy z wiatrakami, starajmy się lekko zdystansować. Nie dopuszczajmy także do siebie emocji. Zachowujmy się chłodno, rzeczowo oraz profesjonalnie. Płacz w niczym nie pomoże. Tylko i wyłącznie rzetelna analiza pozwoli nam odszukać rozwiązanie. A jak wiemy nie ma sytuacji bez wyjścia. Jeżeli chcemy odpowiednio zwalczyć stres związany z miejscem pracy, nie zabierajmy spraw służbowych do domu. W zaciszu domu powinniśmy czuć się jak we własnej twierdzy. Niechciani goście nie są mile widziani!

Jak pokonać stres w życiu osobistym? Ogromny kredyt, kłopoty w szkole naszych dzieci, brak satysfakcji z partnera? To wyjątkowo trudne tematy. Sprzyjają stresowi... Po pierwsze nie wpadajmy w zbędnąpanikę. Odprężmy się przez parę minut. Spokojnie zastanówmy się, jak stawić czoła wszelkim niedogodnościom. Z pewnością uda nam się znaleźć plan B, jeśli plan A okazał się niewystarczająco dobry. Nie powinniśmy zamykać się na potrzeby innych członków rodziny. Spójrzmy na sprawę z innej perspektywy. Pamiętajmy o optymizmie. Otwarty umysł to podstawa do rozwiązania problemów. Warto poczytać o tym na https://www.swiatleku.pl/article/czy-wiesz-jak-okielznac-stres (https://www.swiatleku.pl/article/czy-wiesz-jak-okielznac-stres)12.jpg|R|W=190]Jeśli innym się to udaje, to z jakich powodów nam ma się coś nie udać? Nie jesteśmy przecież sami. Wokoło nas znajdują się życzliwi ludzie, jakim bardzo zależy na naszym szczęściu. Doceńmy to wreszcie. O tym, jak pokonać stres, powiedziano już bardzo dużo. Każdy ma własną receptę. My również musimy opracować swój własny sposób. Dzięki temu uda nam się pokonać największe przeciwności losu. W jakim celu się denerwujemy? Stres w niczym nam nie pomoże!

Tags: ludzie, problemy, kredyt, kłopoty