Narzędzia apteczki domowej

Posted on 27/07/2021 7:56am

Za wyposażenie apteczki domowej powinna odpowiadać jednaosoba dorosła. Ona będzie odpowiedzialna nie jedynie za oprzyrządowanie, ale też za bezpieczeństwo przechowywania medykamentów. Apteczka domowa winna znajdować się w suchym i ciemnym miejscu, czyli nie może być to kuchnia bądź toaleta.


Apteczka musi być
apteczka pierwszej pomocy
Source: flickr.com
dobrze ochroniona przed dziećmi. Wolno w niej składować jedynie leki wyraźnie opisane: nazwa lekarstwa, zastosowanie, termin ważności oraz dawkowanie. Nie powinno się gromadzić nazbyt dużej liczby medykamentów.
Farmaceutyki powinniśmy przechowywać w ich własnych, osobnych pojemniczkach. Nie można ich przelewać albo przesypywać. Wieczko każdego pojemniczka powinno zostać dokładnie zamknięte. W większości domowych apteczek znajdują się przede wszystkim specyfiki. Opakowanie środków farmakologicznych zakupionych na receptę winno być parafowane inicjałem osoby, która zażywa dany preparat. W ów sposób nikt inny z mieszkańców nie zastosuje owego farmaceutyku. Wśród tabletek, które mogą być stosowane przez całą rodzinę, warto wybrać przeciwbólowe, leki na przeziębienie, przeciw zaburzeniom snu, panacea działające przeciw wzdęciom i zaparciom, środki na wątrobę, drogi żółciowe. Warto sprawdzić: http://swiatleku.pl/leki-i-wyroby-medyczne/przeziebienie (http://swiatleku.pl/leki-i-wyroby-medyczne/przeziebienie) działającym przeciwzapalnie, ściągająco, środkach do nacierania ciała, plastrach rozgrzewające oraz środkach do płukania gardła oraz kropelkach do oczu w jednokrotnych opakowaniach.


Apteczka pierwszej pomocy. W apteczce domowej powinien znaleźć się sprzęt medyczny
Zielona apteczka
Author: Medisave UK
Source: http://www.flickr.com
nieodzowny do opatrywania ran zaistniałych w wyniku oparzenia, zranienia, itp. Należą do nich: rękawiczki jednokrotnego użytku, bandaże o przeróżnej szerokości, w tym bandaże rozciągliwe, trójkątne chusty, gaza oraz wata opatrunkowa, nożyce do cięcia opatrunków, agrafki, pęsety, woreczek na lód, gaziki na patyczkach, płyn dezynfekujący skaleczenia, na przykład woda utleniona. W każdej apteczce obowiązkowo powinien znaleźć się również termometr lekarski a także termofor.
Domowa apteczka musi być przeglądana co parę miesięcy. Musimy z niej wyjmować przeterminowane panacea, farmaceutyki bez opakowań, wyschnięte maści i krople. Wszelkie leki, jakie nie nadają się już do użytku, musimy wyrzucać do specjalnych zasobników na środki farmakologiczne, nie zaś razem ze śmieciami domowymi.

Tags: Apteczka, plastry, farmaceutyki