Wybór materaca

Posted on 08/03/2021 7:46am

Dobór materaca absolutnie nie należy do łatwych. Pianka czy sprężyny, kilkaset czy kilka tysięcy złotych – co kupić? Pamiętajmy, że nie ma potrzeby planować materac do końca życia.


Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3
Author: Beds.pl
Source: Beds.pl
Nie ma możliwości prawidłowo funkcjonować, jeżeli nie zapewnimy sobie wygodnego snu. Wybierając materac, miejmy na uwadze, że idealny model jest sprawą osobniczą. Niektórzy potrzebują elastycznego łóżka, pozostali wypoczywają tylko na twardym. W związku z tym przychodzi na myśl tylko jedna koncepcja: materac musi być indywidualnie dobrany.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych
Author: Beds.pl
Source: Beds.pl
Różne materace
Całkiem niedawno duża część materacy miała w swoim wnętrzu sprężyny. Jednak dzisiaj to nie jedyne podejście, dlatego że materac sprężynowy ma swoje wady, bo wszystkie sprężyny są razem połączone. Kiedy leżą na nim dwie osoby, odbierają ruchy po drugiej stronie łóżka. Dlatego dużą popularnością cieszą się materace kieszeniowe. W nich każda sprężyna jest osobno zapakowana w tzw. kieszenie. W związku z tym materac jest twardszy i jest stabilniejszy - porady jaki materac wybrać.

Obecnie jednak często wybierane są materace z pianek i wkładów żelowych. Każdy może wybrać zimną piankę, która jest tańsza, ale też elastyczna i doskonale radzi sobie z wilgocią. Jest także tak zwana leniwa pianka, przystosowująca się do nacisku ciała w zależności od ciepła. Tego typu pomysły wykorzystywane są też w przypadku materacy kieszeniowych. Na sprężynach jest zwykle warstwa odpowiednich pianek.

materac
Author: Janpol
Source: Janpol
Najdroższe materace są przede wszystkim z lateksu. Oczywiście te tez można kupić w kieszeniowej opcji, więc produkcja sprężyn wre - .

Dopasuj materac
Materac musi być perfekcyjnie dobrany do wzrostu i oczywiście wagi. Firmy produkujące materace podają do informacji dla kogo przeznaczony jest konkretny typ. Nie bez znaczenia jest też bezbłędnie wybrane łóżko. Stelaż pozwala przedłużyć życie materaca, należycie dbając o jego kształt i wentylację. Polecane są łózka na drewnianych listwach, rozstaw musi być szeroki.

Istotna jest głównie jakość materaca, niekoniecznie cena. Materac kieszeniowy z siedmioma strefami, z warstwą kokosową powinien kosztować maksymalnie kilkaset złotych złotych – zależnie od wielkości.

Z pewnością zainteresuje Cię ta pełna treść (http://www.maxhemp.pl/2020/03/27/fakty-i-mity-o-medycznej-marihuanie/) na opisywany wątek, zatem nie czekaj - kliknij tutaj i przeczytaj szczegóły na prezentowany temat!

Nie musimy więc szukać materaca za więcej niż tysiąc złotych, by spać w królewskich warunkach.

Tags: ciało, materac, łóżko, stelaż, pieniądz, kieszeń