Światłoterapia - popularny i przetestowany sposób na depresję zimową

Posted on 11/07/2018 9:02pm

Światłoterapia to sprawdzony sposób na depresję zimową, który od wielu lat jest użytkowany na depresję zimową. Jest to sposób pewny i bezpieczny, terapia ta jest całkowicie bezbolesna i aby dostarczyła wystarczające rezultaty starczy ledwo kilka sesji. W światłoterapii stosuje się specjalną lampę, jaka dzięki dostarczaniu odpowiedniej ilości światła sprawia poprawienie stanu zdrowia u pacjenta.

lampa antydepresyjna
Source: www.ilumina.pl
Depresja zimowa to choroba, z którą zmaga się w dzisiejszych czasach dużo osób. Nie jest to choroba długookresowa, niemniej może powodować dyskomfort, uczucie osamotnienia albo zmęczenia. Przeważnie występuje spóźnioną jesienią bądź zimą, gdy jesteśmy narażeni na niewystarczającą dawkę codziennego światła. Zimą przedwczesnym rankiem i późnym popołudniem jest całkiem ciemno, niemało osób pracujących od rana do wieczora czuje się więc tak, jakby powstawali w nocy i zarazem w nocy wracali do domu po trudnym dniu pracy. Więcej informacji przeczytasz .

To wszystko zdoła wywoływać umęczenie oraz marny nastrój. Idealnym sposobem na przemożenie tego pogarszającego się samopoczucia jest (więcejo tym- oferta) oczywiście światłoterapia Zabieg ten jestjest (http://www.rajsoczewek.pl/ray-ban) realizowany w wielu rozlicznych gabinetach, jest ich tak sporo, że bez wątpienia nie będziesz mieć kłopotów z odnalezieniem listy gabinetów i specjalistów, jacy proponują kompetentny zabieg światłoterapii. Aczkolwiek możliwe jest także samodzielne kupienie lampy do światłoterapii. Koszt nabycia lampy do światłoterapii jest zróżnicowany, wszystko zależy od wysokości takiej lampy i także od marki i producenta.depresja zimowa
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Zabieg światłoterapii nie jest w żadnym stopniu trudny, starczy tylko znajdować się w zasięgu światła, które jest nadawane przez lampę. Nie trzeba siedzieć nieruchomo oraz wpatrywać się w lampę, wolno w tym czasie czytać bądź oglądać telewizję, jednak ważne jest to, aby nie oddalać się na nadmiernie wielką odległość od światła, jakie jest emitowane przez lampę.

Tags: dom, lampa, choroba