Światło jest najcenniejszym regulatorem wewnętrznych procesów organicznych człowieka.

Posted on 01/02/2019 7:40am

Sztuczne nasłonecznienie o różnym natężeniu mają dobroczynny wpływ na pracę mechanizmów biologicznych wszystkich organizmów żywych. Bardzo niedobry jest brak dostępu do światła słonecznego, ponieważ może nieprawidłowo oddziaływać na psychikę i funkcjonowanie ciała człowieka. Naturalne światło dzienne powoduje wywołanie reakcji organizmu ludzkiego do wytwarzania melatoniny oraz różnych substancji chemicznych, które są bardzo ważne dla dobrego nastroju i uczuciowej harmonii.
lampa
Author: SuperFantastic
Source: http://www.flickr.com/photos/superfantastic/2831532275/
Dla ludzi chorujących z powodu sezonowych zaburzeń psychicznych wykorzystywanie mocnego oświetlenia fluorescencyjnego przez parę godzin jest porównywalne do słonecznego, zimowego urlopu w ciepłych krajach. Po kilku dniach trwania owej kuracji poprawa może być większa niż po przyjmowaniu medykamentów farmakologicznych działających przeciwdepresyjnie .

Zaintrygował Cię nasz wpis? To świetnie! Następne równie świeże artykuły odszukasz pod tym odnośnikiem - tam czeka na Ciebie dalszy ciąg (https://www.przychodniazycie.pl/315,Psychoterapeuta.html).

W tradycyjnym lecznictwie, w ośrodkach odnowy coraz częściej w obecnym okresie mówi się o oświetleniach przeciwdepresyjnych. Lampa antydepresyjna różni się od zwykłej lampy przede wszystkim natężeniem i barwą emitowanego światła, które zbliżone jest do światła słonecznego - . Słońce jest najmocniejszym zewnętrznym sterownikiem wewnętrznych procesów organicznych człowieka, takich jak czuwanie, dzienne wahania temperatury ciała, rytm dobowy wydzielania niektórych związków chemicznych.

Gdy dochodzi do rozchwiania tych rytmów, ciało zaczyna cierpieć na dolegliwości m.in. takie jak depresja, zniechęcenie, zaburzenia snu, ciągłe zmęczenie. Pojawia się często apetyt na
lampa
Author: Sagaform
Source: Myin.pl
cukry, przede wszystkim na słodycze. Fototerapia wspomaga w odzyskaniu energii życiowej i dobrego samopoczucia. Można ją z dobrym rezultatem wykorzystywać we własnym zakresie.


Lampa przeciwdepresyjna markowych producentów ma certyfikat wyrobu medycznego. W Europie lampy do antydepresyjne stosowane są prawie we wszelkich ośrodkach leczenia uzależnień, klinikach, gabinetach fizykoterapii ośrodkach SPA domach opieki a także portach lotniczych, biurach i oczywiście w tysiącach domach u osób dbających o prawidłowe samopoczucie swoje i najbliższych. Fototerapia ma bardzo istotny wpływ na ludzi w podeszłym wieku, którzy mnóstwo czasu przebywają w pomieszczeniach zamkniętych. Oddziaływanie światła powoduje wzmocnienie kości i ustąpienie objawów depresji. Światłem leczy się również zaburzenia snu oraz rytmu biologicznego, które odczuwać mogą osoby pracujące na drugą zmianę, jak również przemieszczające do innych obszarów czasowych.

Tags: depresja, Rytm, farmakologia

Source: Ilumina.pl