Według filozofa zachodniej medycyny - Hipokratesa, właściwe jedzenie to fundament zdrowia

Posted on 08/02/2019 7:40am

Natura sama w sobie daruje nam zdrowe i witalne jedzenie. Dzięki temu, natura pozwala walczyć ze schorzeniami organizmu i równocześnie gwarantuje właściwy stan zdrowia. Generalnym powodem zaburzeń są nasze przyzwyczajenia żywieniowe i tryb życia. Ulepszana żywność jest niewątpliwie podstawową przyczyną złego stanu zdrowia.

Olej lniany
Source: ekoj.pl
Takie pożywienie nie daje nam energii zużywanej do samoregeneracji organizmu, która kiedyś była dostarczana wraz z naturalnym pożywieniem.

Jeśli ten wątek Cię zainteresował, to odsyłam do tej strony, gdyż odnajdziesz tam jeszcze więcej danych, które z pewnością Cię zainteresują.

W czasach wzmożonego popytu na jedzenie ekologiczne, w kategorii tłuszczów wyróżniamy oleje tłoczone na zimno, których spożycie doprowadza do powstrzymania bądź ograniczenia rozwoju chorób cywilizacyjnych, takich jak - otyłość, niedokrwienna choroba serca, nadciśnienie tętnicze.

Spośród olejów otrzymywanych metodą na zimno można wyróżnić oleje otrzymywane z nasion, owoców i z pestek - olej z nasion lnu (oleje spożywcze na ), olej z nasion wiesiołka, olej z nasion ogórecznika lekarskiego, olej z pestek dyni oraz olej z owoców oliwki, olej z owoców rokitnika jak też olej z orzechów czy olej z kiełków pszenicy. Zróżnicowanie olejów z pierwszego tłoczenia jest tak samo ważne w naszej diecie, jak świeże warzywa i owoce. Lata, gdy oleje stosowaliśmy jedynie za swego rodzaju narzędzie do przygotowania potraw, muszą odejść do lamusa. Do zdrowego funkcjonowania, organizm wymaga nawet więcej jednostek energetycznych wywodzących się ze zdrowych tłuszczów, aniżeli z białek. W związku z tym w zdrowej diecie, zaleca się spożywać dwa razy więcej typów zdrowych tłuszczów aniżeli białka.


Substancje znajdujące się w oleju z pestek dyni - schisandra w ziarnach, przesądzają o jego zdrowotnych cechach. Olej z pestek dyni, tłoczony jet na zimno. Ma ciemnozielono-brązowy odcień, orzechowy smak i orzechowy zapach. Tłuszcze, które znajdują się w pestkach dyni, należą do pełnowartościowych tłuszczów roślinnych, niezbędnych dla naszego organizmu.

Olej lniany otrzymywany z pierwszego tłoczenia jest olejem roślinnym o żółtawym zabarwieniu i bardzo mocnym, cierpkim aromacie. Zawiera wyśmienitą proporcję zdrowych, nienasyconych kwasów omega-3 i omega-6. Kwasy te zaliczane są do grupy Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych - czytaj
nawet pomocna strona, warto zajrzeć
znacznie więcej znajdziesz na www
oryginalna strona. Są to substancje, których organizm człowieka potrzebuje, a nie potrafi sam ich wytworzyć. Warto zaznaczyć, iż kwasy omega-3 stanowią aż 15 % budulca tkanki mózgowej.

Tags: warzywa, tłuszcze, Omega-3, naturalne, protein