Ważna rola trzustki w organizmie a jej zaburzenia

Posted on 05/08/2022 8:01am

Trzustka jest specyficznym organem, który jest odpowiedzialny głównie za regulowanie poziomu glukozy we krwi za pomocą właściwych hormonów –najczęściej insuliny, którą samodzielnie tworzy.
Drugą, również bardzo ważną czynnością trzustki jest dostarczanie do jelita - test na pasożyty cienkiego fermentów, które pozwalają na odpowiednie trawienie między innymi węglowodanów. problemy z ów organem mogą być różne – niektóre z nich są nieuleczalne, ale można z nimi żyć normalniedzięki odpowiednio dobranemu leczeniu.


W obecnych czasach choroby trzustki są różnorakie czy to choroby trzustki. Najbardziej natomiast powszechną wśród nich jest cukrzyca. Dla diabetyków oznacza to, iż ich organ nie jest w stanie normalnie wykonywać swych obowiązków – jest uszkodzony, a co za tym idzie, poziom cukru jest podwyższony. Wyróżnia się kilka typów cukrzycy – między innymi typu 1 i 2 oraz cukrzycę kobiet będących w ciąży. Warto wspomnieć, że nieleczona może prowadzić do poważnych konsekwencji, między innymi niewydolności nerek, serca albo zaburzenia widzenia. Spośród nich najczęściej spotyka się cukrzycę typu 2, polegającej na insulinoodporności, a to z kolei wymaga dostarczaniu organizmowi większej dawki insuliny, któremu po pewnym czasie trzustka nie zdoła podołać.


jedzenie
Author: sunny mama
Source: http://www.flickr.com


Choroby trzustki to też insulinoma, inaczej zwana rakiem trzustki. Chore komórki wydzielają nadmierną ilość insuliny, co w konsekwencji obniża cukier we krwi, które objawia się za pomocą uczucia głodu lub także drżeniem mięśni choroba trzustki. Znane jest także ostre zapalenie trzustki, powstaje ono w 80 procentach przypadków z powodu chorób układ żółciowego, a także alkoholizmu.
Warto pamiętać, że zapalenie trzustki jest tylko i wyłącznie leczone szpitalnie. Chorobą posiadającą wpływ na pracę trzustki jest mukowiscydoza, która aż w prawie 90 procentach przypadków prowadzi do niewydolności organu także i w dzieciństwie.

Tags: wzrok, dzieci, komórki, organizm, problem