W ostatnich latach ilość chorych odwiedzających typową krajową aptekę zmniejszyła się

Posted on 09/07/2020 8:03am

Na ten stan opisujący kondycję krajowego rynku leków wpływa kilka czynników. Pierwszym czynnikiem okazuje się być na pewno nasycenie rynku. W ostatnich latach zaobserwować możemy, szczególnie w tych dużych polskich aglomeracjach, wzrot liczby placówek aptecznych.
kanapki
Author: Charles Haynes
Source: http://www.flickr.com


Na każdej ulicy możemy znaleźć dwie, albo nawet trzy apteki obok siebie. Prócz tego, od 1 stycznia 2012 roku obowiązuje nowa ustawa refundacyjna. Nowe przepisy nakładają na apteki stałe marże od lekarstw podlegających refundacji. Aptekarze nie mają możliwości stosowania programów lojalnościowych, informować o bonifikatach, rabatach i ofertach specjalnych na lekarstwa sprzedawane bez recepty. Wszystko to sprawia, że zanim zdecydujemy się na otworzenie apteki powinniśmy się głęboko zastanowić albo wybrać odpowiednią strategię. W Polsce nie brakuje propozycji sieci franczyzowych o ugruntowanej już pozycji, które przed rozpoczęciem umowy z ewentualnym franczyzobiorcą starannie badają rynek, na którym ma funkcjonować nowa apteka. Gdy więc w naszym w projekcie jest apteka franczyza, może okazać się to doskonałym krokiem. Oferta franczyzowa skierowana jest do ludzi twórczych, chcących odnieść sukces w sprzedaży w branży o wysokim zaufaniu społecznym, szukającym sprawdzonych metod prowadzenia własnej działalności ekonomicznej, stawiających na rozwijanie się i wyzwania, a jednocześnie pragnących spożytkować otrzymaną wiedzę i rutynę w praktyce - .


Kolejną kwestią jest sposób kupowania leków do naszej apteki (szczegółyo tym nowafarmacja.com.pl/franczyza/franczyza-pelna/). Grupa zakupowa aptek jest znakomitym pomysłem na zaopatrzenie. W ciągu ostatnich lat znacznie uległa zmianie sytuacja na polskim rynku detalicznym leków - .
Zaistnienie sieci aptek wymusiło na prywatnych właścicielach potrzebę dostosowania cen oraz prowadzenia zabiegów promocyjno-marketingowych. Jednym z rozwiązań ułatwiających konkurencję z sieciami są grupy dokonujące zakupów. Wspólne wielkie zamówienia w hurtowniach dają szansę negocjacji mniejszych cen.

Tags: sok, oko, oferta