W jaki sposób zaopatrzyć domową apteczkę?

Posted on 15/04/2019 11:20am

Nie musimy zamieniać domu w aptekę, jednak apteczkę domową warto posiadać. Przechowywane pod ręką opatrunki mogą uratować życie. Zaś podane należycie wcześniej farmaceutyki mogą pomóc ustrzec się wizyty u doktora.


Sprawdź, co powinno się znaleźć w domowej apteczce.


Skład apteczki domowej zależy tak naprawdę od wymogów mieszkańców. Kiedy służyć ma jednostce cierpiącej na przewlekłe choroby, powinien się w niej znaleźć zapas przyjmowanych medykamentów na minimum najbliższy tydzień. Na pozostałą zawartość apteczki domowej, tak samo jak u jednostek nie cierpiących na długotrwałe dolegliwości, powinny składać się lekarstwa konieczne w wypadku naglących dolegliwości. Na liście owej powinny się znaleźć: termometr, woda utleniona, plastry (https://vivamedica.pl/kinesiotaping) z kompresem, gaza, bandaż, leki znieczulające jak też przeciw gorączce. Bez względu na schorzenia mieszkańców a także skład domowej apteczki, warto pomnieć o systematycznym sprawdzaniu dat przydatności do spożycia zawartych w niej specyfików. Na lekach, jakie trzeba zużyć przed upływem wskazanego czasu od otwarcia, warto napisać flamastrem stosowną datę.


Właściwe przechowywanie medykamentów jest niezwykle istotne, natomiast nieprzestrzeganie obowiązujących reguł może się niedobrze skończyć. Każdy z nas przechowuje w mieszkaniu środki znieczulające, przeciw grypie i odkażające. Mnóstwo z nich można przechowywać długo.


Ale w domowych apteczkach przechowujemy także lekarstwa pozostałe po nieskończonych terapiach. Farmaceutyki gromadzone są przez całą rodzinę. Nie wiadomo po co je przechowujemy, prędko zapominamy, jakiego rodzaju było ich pierwotne użycie.

Tags: leki, życie, lek, środki