W jaki sposób stosować lekarstwa kupowane bez przepisu doktora aby były one efektywne?

Posted on 03/10/2019 12:00am

Medykamenty wydawane bez recepty, alias OTC, są powszechnie dostępne. Nie tylko w punktach aptecznych można je kupić bez wielkiego problemu. OTC jest to akronim od angielskich słów - Over the Counter. Pod tą nazwą chowają się medykamenty, które można przyjmować bez dozoru lekarza. Pośród farmaceutyków kupowanych bez recepty odnajdziemy farmaceutyki przeciwbólowe, pastylki usypiające i inne.


lekarstwa
Author: Pete
Source: http://www.flickr.com
W handlu dostępnych jest też sporo preparatów tego typu, mających wyleczyć nas z przeziębienia bądź grypy, jak też wiele suplementów i witamin dedykowanych tak dla dzieci, seniorów jak również dla osób aktywnych fizycznie bądź umysłowo. Osiągalnych jest oraz mnóstwo mikstur ziołowych, które jednakże - tak samo jak inne specyfiki - trzeba traktować jak leki i konsumować je zgodnie z wiedzą zawartą na pudełku, albo też zasięgnąć porady u farmaceuty.

Czym właściwie są lekarstwa bez recepty? Dlaczego może je kupić każdy? Jak oddziałują na nasz organizm preparaty OTC? Środki OTC są o wiele bezpieczniejsze aniżeli medykamenty na receptę, gdyż są one o wiele słabsze. Dzięki temu nie wywołają one groźnych efektów ubocznych. Takie pastylki bez przepisu doktora nie powodują także uzależnień. Chociaż jednakże gros z nich pomaga wyłącznie przy drobnych zaburzeniach zdrowotnych. Nie skutkują one jeżeli potrzebna jest pomoc lekarza.


Należy pamiętać iż błędne jest mniemanie, że środki bez recepty wolno zażywać bez limitów. Mieszanki OTC, jak wspomniałem wyżej, nie generują niebezpiecznych efektów ubocznych. Oznacza to jednak, iż jakieś skutki niepożądane występują. W następstwie tego też przed zażyciem każdego
lekarstwa
Author: Evan Blaser
Source: http://www.flickr.com
lekarstwa musimy przejrzeć szczegółowo ulotkę i zastosować się do zapisanych w niej wskazówkach. Jeżeli szukasz leków, apteka Sieradz ma ciekawe leki.

Zbyt duża doza leku, miast pomóc, może zaszkodzić. Farmaceutyki OTC - identycznie jak te na z przepisu lekarza - nie mogą przez wszystkich. Na ulotce zawsze zawarta jest informacja klarownie definiująca przeciwwskazania. Kobiety brzemienne oraz dzieci winny szczególnie uważać na to, co przyjmują. Lekarstwa OTC możemy zażywać przez ok. tydzień. Jeżeli przez ów okres dolegliwości zdrowotne nie ustąpiły, wówczas trzeba natychmiast zgłosić się do lekarza.

Tags: zdrowie, recepta, farmacja