Usuwanie odgnieceń - metody

Posted on 08/04/2019 7:38am

Każdy z nas zapewne niejednokrotnie przekonał się na swojej skórze co to nagniotki. W trakcie wielokilometrowych pieszych wypraw górskich w niekomfortowym obuwiu, bądź w czasie długotrwałej pracy pojawiają się na piętach, dłoniach pęcherze. Jest wiele przeróżnych przetestowanych metod na pozbycie się odcisków. Mogą to być zarówno lekarstwa sprzedawane w aptekach jak i domowe sposoby.

Author: A.A.
Jeśli boimy się włożenia uciskających traperów i obtarcia obolałe miejsca idąc do apteki możemy zastosować jeden z wielu domowych metod na pozbycie się nagniotków. Stosowne produkty znajdziemy prawdopodobnie w każdym domu.Do usuwania pęcherzy można użyć ząbek czosnku, którym trzemy odcisk, rozgotowanej w occie cebuli, którą nakładamy na pęcherz i zawijamy bandażem. Pomocnym specyfikiem, jaki znajdziemy w każdym mieszkaniu jest torebka zaparzonej herbaty ekspresowej, którą nakładamy na nagniotek. Dobrym pomysłem na usunięcie nagniotków jest przyłożenie skórki cytryny, smarowanie olejkiem rycynowym.

Zainteresował Cię ten post? Chcesz kolejne? Zatem jesteśmy w serwisie (http://nowafarmacja.com.pl/) - wystarczy kliknąć w poniższy link i czytać szczegółowe opisy.

Dla lepszego efektu powinno się te metody zastosować na noc, stosując bandaż. Dobrze by było jednak nie zapomnieć, że zanim użyjemy jakikolwiek specyfik do pozbycia się nagniotków należy po pierwsze wymoczyć nogi.

Wybierając się na długą wędrówkę pieszą pożądane byłoby zabrać ze sobą podręczną apteczkę wyposażoną w niezbędne specyfiki za pomocą, którym można złagodzić ból spowodowany pojawieniem się nagniotków. Poza domem najlepiej się sprawdzą farmaceutyki dostępne w aptekach. Mogą to być maści, płyny, plastry, które najczęściej dają błyskawiczną ulgę i komfort w dalszej włóczędze. Trzeba też pamiętać, że wprawdzie niwelowanie odcisków na stopach wydaje się banalną sprawą to jednak osoby cierpiące na cukrzycę czy też mające kłopoty z krążeniem nie powinny same likwidować nagniotków albowiem może dojść do zabrudzenia. W takim przypadku trzeba udać się do lekarza.

W związku z tym, że jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć warto zastosować się do kilku zasad. Najważniejsze to wygodne obuwie, dopasowane do stopy . Niesłychanie ważna jest higiena i pielęgnacja stóp, dokładne wycieranie skóry po myciu.

Tags: stopy, Leczenie, odciski