Troszczymy się o zdrowie i ciało

Posted on 07/02/2019 7:47am

Propolis jest to naturalny antybiotyk, który doskonale sprawdza się w leczeniu wielu niedyspozycji.


Propolis jest to substancja stosowana przez pszczółki jako materiał uszczelniający, stąd dokładnie również druga nazwa - pszczeli kit.


Pszczółki wytwarzają propolis z żywic drzew oraz z smolistych substancji i balsamicznych pączków poniektórych rodzajów krzewów jak też drzew (np. brzozy, topoli, itp.). Pszczoły uszczelniają nim gniazda oraz pokrywają ściany ula, dlatego że stanowi perfekcyjne zabezpieczenie przed mikroorganizmami, wirusami oraz grzybami. Zależnie od surowca, zawartość propolisu może się trochę różnić, znajdują się w nim: żywice, olejki eteryczne, witaminy oraz - więcej dowiesz się na tej stronie - flawonoidy. Jego lecznicze właściwości znane były już w antycznej Grecji. Nieomal każdy blog o zdrowym odżywianiu zaleca propolis .


Zabawka dla niemowlaka
Author: Liz
Source: http://www.flickr.com
Propolis jest antybiotykiem naturalnym oraz wykazuje silne własności bakteriobójcze, antybakteryjne jak też przeciwzapalne. Stąd właśnie propolisu nie powinno zabraknąć w twojej domowej apteczce. Stosowany jest w leczeniu egzem, oparzelin, paradontozy, stanów zapalnych, chorób układu oddechowego, grzybic, gośćca, , niedyspozycji układu krążenia. Jeżeli mamy propolis przepis na ekstrakt z propolisu jest całkiem banalny. To doskonałe panaceum w infekcjach, schorzeniach górnych dróg oddechowych oraz niedyspozycjach ze strony układu pokarmowego.


Jest to naturalny antybiotyk, który złagodzi kaszel, anginę oraz wrzody żołądka. Rozdrobniony propolis wymieszaj z alkoholem i przegotowaną wodą. Przechowuj w temperaturze pokojowej w zaciemnionym miejscu poprzez przynajmniej dwa tygodnie.

Tags: materiał, twarz, wady