Test przeznaczony na płodność - czyli, domowy test nie tylko dla dziewczyn

Posted on 19/11/2018 12:02pm

Dla wielu słowa "test na płodność" - szczególnie w kontekście badań przeprowadzanych samemu w domu - może się kojarzyć z badaniami wyłącznie dla dziewczyn. Tak naprawdę jednak wspomniane testy bywają dostępne także dla mężczyzn i w ogóle nie muszą być nazbyt drogie, czy też "na receptę".
Test na temat którego dzisiaj będziemy rozmawiać, to tak zwany test Owulacyjny, który to można zrobić właśnie w domowym zaciszu, posiadając zarazem niewiarygodnie duże prawdopodobieństwa, iż wspomniany test bywa dokładny oraz poprawny...


Kobieta w średnim wieku
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


lęk
Author: gcoldironjr2003


Większej ilości person słówka "test na płodność" jak zostało już napomknięte kojarzy się z dziewczynami, jednak nie bywa to jedyne oraz najważniejsze skojarzenie. Najmocniej istotnym spośród wszyściutkich jest to, że kojarzy się z bardzo fachowymi badaniami, które trzeba robić pod okiem doktora. Tymczasem jest to błędne rozumowanie, gdyż istnieją testy, które można uczynić samemu w domku i dotyczy to zarówno dziewczyn, jak również chłopaków. Test płodności, w inny sposób nazywany testem owulacyjnym, pokazuje nawet i w 100% czy dana persona bywa w trakcie owulacji (dotyczy to dziewczyn) - i działa ta rzecz w podobny sposób co test na wykrycie ciąży. Jeśli chodzi o mężczyzn, to tego rodzaju test został wdrożony stosunkowo niedawno, ale można go kupić wewnątrz każdziutkiej aptece. Wspomniany tester składa się z tych rzeczy: pojemniczka na spermę, roztworu który testuje, zakraplacza, oraz najważniejszego - Testera.
Jego zadaniem jest wykryć ilość plemników wewnątrz nasieniu chłopaka. Dobrze zaznaczyć, że nawet jeżeli obie osoby będą "pozytywne" na teście, nie ma gwarancji zajścia w ciążę, choć istnieje jej dość spore prawdopodobieństwo.

Tags: doktor, osoby, specjalisty