Przepisy na zupy

Posted on 02/04/2015 8:19am

Zupa to danie uniwersalne, trzeba je spożywać o każdej porze roku. Zimą rozgrzewają, a latem pod postacią chłodników orzeźwiają. Podstawowymi wartościami zup jest prostota i szybkość przyrządzenia, możliwość ugotowania ich naprawdę ze jakichkolwiek składników, a również różnorodne sposoby ich podania.
Zupa z soczewicy
Author: www.indexfood.pl
Source: www.indexfood.pl
Zupa jarzynowa jest wyróżniana przede wszystkim dlatego, że jest obfita w wartości odżywcze takie jak potas, jaki reguluje gospodarkę wodną, fosfor, także wapń, konieczne składniki do budowy kości i zębów, a także błonnik poprawiający pracę jelit, dostarczający uczucie sytości. Bardzo istotną wartością jest mała kaloryczność zup, głównie tych na wywarze z warzyw. Zupa jarzynowa może być ugotowana ze składników świeżych, ale jarzyny mrożone są prawie tak samo bogate w składniki pożywne jak te najświeższe. W toku wrzenia wyzwalają się pokaźne ilości składników zawartych w jarzynach, mięsie, czy owocach, z których przygotowujemy zupę. Sprawdź receptury na ciekawe zupy: zupy przepisy.

koktajl
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
To jest doskonały sposób przygotowania owych składników do prostego przyswojenia ich przez układ pokarmowy. Pobudzają one wytwarzanie potrzebnych nam enzymów i soków trawiennych. Są zatem nie tylko prostym w gotowaniu, lecz też odpowiednio zbilansowanym, cennym, lekkostrawnym pokarmem w codziennym żywieniu. Kończy się popularność na fast-foody, wszyscy chcą być zdrowsi, szczuplejsi, a smoothie znakomicie wpisuje się w zdrowe żywienie (więcej). W dodatku jest możliwość go stworzyć samodzielnie w domu z takich komponentów jakie lubimy.Smoothie to orzeźwiający cocktail ze zmiksowanych owoców i warzyw, częstokroć z dodatkiem lodu, czasami także z dodatkiem jogurtu, albo mleka. To bomba witaminowa, jaką powinniśmy skonsumować na śniadanie, lancz, bądź jako uzupełnienie do każdego posiłku. Smoothie jest bez trudu przyswajalny i bogaty w zawartości odżywcze. Jeżeli pije się ten napój warzywno owocowy chociaż raz dziennie, można dojrzeć poprawę wyglądu cery, lepsze samopoczucie, jasność intelektu i napływ werwy. Warto skorzystać z darów przyrody i rozpocząć szykować dobre i wartościowe napoje, które poza tym nie nastręczają znacznego wysiłku, a czas ich przygotowania jest bardzo szybki.

Tags: napoje, warzywa, koktajl, składniki odżywcze