Przeprowadzanie testu na płodność

Posted on 03/04/2019 8:49am

W zwykłej porcji nasienia mężczyzny może się znajdować blisko 20 milionów plemników. Na płodność wpływa wiele warunków, jednak bieżące badania bywają nieco rozbieżne. Na ten temat powstało już sporo prac naukowych i ciągle określane są rewelacyjne metody. Przeprowadzany teraz test na płodność może wskazać na to, czy określona osoba może mieć dzieci czy nie. Życie jednak pisze różne scenariusze i test negatywny nie musi oznaczać bezpłodności. Osoby zainteresowane zdają pytanie: jak to w końcu jest?

Test na płodność – od jakich kroków powinno się zacząć?

tester wody
Author: GARDENA
Source: GARDENA
Jakość nasienia ma duży wpływ na to, czy komórka jajowa zostanie zapłodniona. Wskazane jest również zainteresować się swym zdrowiem ogólnie, zdrowo się odżywiać i zadbać o znaczną dawkę ruchu na co dzień. Ma to wpływ nie tylko na sprawność, lecz w wielu przypadkach test na płodność może się okazać wówczas zbędny. Dostępne dzisiaj możliwości i postęp medycyny pokazują, jak wiele rozwiązań jest do całkowitej dyspozycji osób z bezpłodnych.


Test na płodność jako doskonałe rozwiązanie dla wielu

Kłopoty z zajściem w ciążę są niezależne od nas i nie zawsze wskazują problemy kobiety. Wyjątkowo często rozwiązaniem preferowanym przez pary z takimi kłopotami jest test na płodność, który pozwala zbadać stan i jakość nasienia. Według statystyk nawet co szósta para może mieć teraz kłopot z zapłodnieniem. Test tego rodzaju może być wykonywany tak w domu, jak i u lekarza (-> sprawdź). Wskazane jest właściwie przygotowanie do jego przeprowadzenia.

Rekomendowane rozwiązania w ofercie specjalistów – testy płodności

Z jakiego powodu test na płodność jest tak chętnie stosowanym rozwiązaniem? Jest to droga szczególnie skuteczna, dlatego wykorzystują je mężczyźni na całym świecie. Na początek należy powiedzieć o tym, że podstawą jest właściwe przygotowanie. Nie należy współżyć już od kilku dni przed takim testem, bo seks może zaburzyć wyniki. Parę tygodni wstrzymania wymaga sytuacja, w której mężczyzna choruje, czyli test wykluczają wszelkie infekcje. Nie ma sensu sprawdzać nasienia, gdy wynik może być zakłamany.

Tags: test na płodność, komórka jajowa