Problem nietrzymania moczu – czy i jak można sobie poradzić z tą dolegliwością?

Posted on 05/02/2019 7:58am

Nietrzymanie moczu to kłopot wielu pań. Niestety jedynie wyjątki pójdą do lekarza, ponieważ wstydzą się wskazanej przypadłości, mimo iż można sobie z nią dać radę. Trzeba wyłącznie wiedzieć w jaki sposób.
Zacznijmy od tego, kto z reguły zmaga się z tą niedyspozycją. To zazwyczaj kobiety po 60-tym roku życia, jednak zdarzają się także młodsze przedstawicielki płci żeńskiej, na ogół po przebytej ciąży.
problemy zdrowotne
Author: Biomed
Source: IBSS BIOMED
Przez nieprawidłową pracę dolnych dróg moczowych mocz wydostaje się w niespodziewanych sytuacjach, np. podczas kichania lub większego wysiłku fizycznego. Jest to bardzo problematyczne, zatem jeżeli również twoim utrapieniem jest nietrzymanie moczu, leczenie warto jest rozpocząć jak najwcześniej, by skrępowanie przestało nam towarzyszyć dzień w dzień (Gyn Centrum - pomoc przy problemach intymnych). Gdy zdecydujemy się wybrać do lekarza, ten powinien zaordynować nam właściwe badania, dzięki którym prawdopodobne będzie stwierdzenie, jak bardzo zaawansowana w naszym przypadku jest niniejsza dolegliwość. Badania te niestety nie zawsze są miłe, jednak warto jest się im poddać, by wszcząć wymagane leczenie. Na czym polega? W pierwszej fazie wystarczy ćwiczenie mięśni Kegla, by przywrócić wydolność mięśni, jakie osłabły i na nowo móc je kontrolować. Ćwiczenia wymagają regularności, ale po kilku tygodniach można spostrzec oczekiwane efekty. Jeśli nie przynoszą wystarczających rezultatów, potrzebne będzie leczenie farmakologiczne.Choroba nie śpi
Author: Tempur
Source: Tempur
Lekarstwa trzeba przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza, a ich przeznaczeniem jest wzmocnienie cewki moczowej. Dzięki medykamentom będzie sprężysta i nie pozwoli na popuszczanie moczu. W najgorszym wypadku niezbędna może stać się operacja. Lekarze chirurdzy starają się ponownie we właściwym miejscu ułożyć pęcherz, tak, jak jest to w jego naturalnej postaci. Niestety trzeba być świadomym, że operacja nie zawsze daje zapomnieć o chorobie. U 30% kobiet nie przynosi efektów, jakich oczekują, więc wymagane jest kontynuowanie leczenia farmaceutycznego.
Na koniec należy dodać, że nieodzowne są również inne działania, np. rzucenie palenia, troska o odpowiednią wagę, gdyż każdy nadprogramowy kilogram uciska drogi moczowe. Dobrze też zrezygnować z pokarmów, jakie mogą drażnić pęcherz moczowy. Są to nade wszystko alkohol, kofeina, owoce cytrusowe i ostre przyprawy.

Tags: leki, lekarze, badania, operacje