Pokonaj nowotwór jedząc odpowiednie pokarmy

Posted on 12/07/2018 8:59am

Badania mówią, że mamy pod ręką dużo możliwości, które mogą sprawić, że nigdy nie dopadnie nas rak.


Najistotniejszym z nich jest z pewnością zmiana stylu życia – więcej ruchu, porzucenie palenia papierosów i mniej nerwów. Najwięcej profitów w profilaktyce antynowotworowej daje konsumowanie rzeczy, które posiadają dużo właściwości, przydatnych w batalii z postępami nowotworu. Mieszkańcy kontynentu europejskiego mogą być zdziwieni, jak wiele gatunków grzybów z Japonii korzystnie działa na zmagania z niebezpiecznym schorzeniem. Duży odsetek z nich jest od lat stosowany w zarówno leczeniu, jak i zapobieganiu ekspansji raka.


Shitake to dobrze wyglądający grzyb, który przywołuje na myśl naszego swojskiego podgrzybka. Japończycy od dawna mają świadomość, że znakomicie wspiera on funkcjonowanie systemu odpornościowego u człowieka. To szalenie ważne z 2 przyczyn. Primo, mocny system zwalczajacy choroby to zwiększona szansa, że komórki zdegenerowane nigdy się w ciele nie rozgoszczą. Po drugie, wzmożona produkcja białych komórek krwi, wywołana przez spożywanie grzybów shitake jest kluczowa dla ludzi, którzy już pojedynkują się z ciężką chorobą. Pokarm ten jest trudno dostępny w naszym kraju, niektóre internetowe apteki lub sklepy online posiadają w sprzedaży ekstrakty.

Grzyby służą zdrowiu
Author: Agencja Royal Brand PR
Source: Agencja Royal Brand PR

Reishi to rudawy grzyb, który wykazuje zbawienne właściwości dla pacjentów chorych na raka, zaliczających niezwykłą szkodliwą terapię chemikaliami. Jak dowiodły dokładne badania, zrobione wśród chorych na raka na wyspach japońskich, przyjmowanie tego interesującego grzyba silnie poprawia szanse osoby na pozytywne efekty chemioterapii. Oprócz tego spory odsetek chorych uznało, że jedząc regularnie reishi lepiej się czują i nieźle znoszą walkę z rakiem. To fundamentalna rzecz, bo dobre nastawienie kuracjusza to fakt, który umie silnie ułatwić zniszczenie intruza. Spoglądając ogólnie na badania nad grzybem można stwierdzić, że jest silną pomocą dla pacjentów. Zobacz też: .


Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że tłuszcz to nie coś, czego trzeba często unikać. Naturalnie tłuszcz zwierzęcy jest fatalny dla zdrowia. Kwasy omega-3 zaś posiadają dobroczynny wpływ na kondycję. Można je znaleźć w wielu typach ryb oraz w świeżo wyciskanej oliwie z oliwek. Z jakiego powodu jego spożywanie jest takie istotne? Badania wskazują, że substancje omega-3 mocno wpływają na zatrzymanie powstawania raka, bo efektywnie niwelują wolne rodniki, przyczynę zachorowań na raka. Poza tym ta substancja zbawiennie wpływa na układ krwionośny, oddalając ryzyko chorób serca. Dowiedziono, że spożywanie omega-3 jest niezbędne dla osób z dużym stężeniem niekorzystnego cholesterolu w organizmie. Substancje te są w tłuszczach rybich, głównie tych wyciągniętych z śledzia oraz sardynek. Należy wiedzieć, że nie wolno przesadzać ze przyjmowaniem tych kwasów, ponieważ jest to niekorzystne.

Tags: wolne rodniki, cholesterol, Omega-3, apteki, tłuszcz