Plusy i minusy aptek internetowych

Posted on 09/07/2020 7:26am

Apteki internetowe – jak wszystkie inne rodzaje sklepów internetowych – posiadają wady i zalety. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju produktów poszukujemy. Jeśli sprawa nie jest nagląca, z pewnością warto poprzeglądać asortyment dostępny w internecie.

kosmetyki
Source: flickr.com
Dwie największe zalety aptek http://nowafarmacja.com.pl/ internetowych to komfort realizacji zakupów oraz atrakcyjne ceny. Nabywając towary za pośrednictwem internetu, możemy szczegółowo zapoznać się z opisem danego specyfiku i z rozmysłem zadecydować o wyborze konkretnego środka farmakologicznego. Przez wzgląd na atrakcyjne ceny, w aptekach internetowych warto nabywać produkty z zasady kosztowne, takie jak dermokosmetyki. Artykuły prestiżowych marek, takich jak Bioliq (Apteka Zawiszy), czy Mustela, będą w internecie tańsze nawet o kilkanaście procent, a poza tym w aptekach internetowych zazwyczaj nie ma problemu z dostępnością wszystkich kosmetyków z serii, podczas kiedy w aptekach tradycyjnych zwykle na stanie są tylko te kosmetyki, na które jest największy popyt. Możliwość zrobienia zakupów bez konieczności wychodzenia z domu to następny plus, w szczególności w sytuacji, gdy najbliższą aptekę mamy w znacznej odległości, albo gdy nieprzyjemna aura skutecznie odstrasza od opuszczania mieszkania. Dużą zaletą jest również to, że możemy zrobić zakupy w dowolnych godzinach, wszystkie apteki internetowe funkcjonują non stop.apteka1
Wśród tak wielu zalet internetowych aptek, nie sposób nie zauważyć paru minusów, wśród których największe to koszty przesyłki oraz brak możliwości zakupu lekarstw dostępnych na receptę. Z zakupów w aptece internetowej zrezygnujemy także wtedy, kiedy dany produkt potrzebny nam jest natychmiast – od złożenia i opłacenia zamówienia do jego wysyłki i dostarczenia nam go przez kuriera najczęściej upływają ok. 2-3 dni robocze. Jeżeli kupujemy produkty takie, jak na przykład dermokosmetyki Bioliq, lub kosmetyki pielęgnacyjne dla przyszłych mam i niemowlaków Mustela, to w witrynie producentów możemy oczywiście znaleźć niezbędne informacje dotyczące produktów, jednak za wadę aptek internetowych należy uznać brak możliwości skontaktowania się z farmaceutą. Sprawdzanie w sieci danych o każdym produkcie może być dość uciążliwe, zwłaszcza przy większych zakupach. Niemniej jednak, pomimo istnienia paru minusów, kupowanie leków i kosmetyków w aptece internetowej jest korzystne i warto z takiej możliwości korzystać.

Tags: kosmetyki, zakupy, apteka, sklep