Osoby, które dosyć długi czas są bezrobotne, zwykle popadają w depresję oraz nie widzą dla siebie najmniejszej nadziei na wyjście z rozpaczliwej sytuacji

Posted on 12/03/2019 7:35am

Zwykle, gdy przez długi okres nie pozostajemy bez pracy, to zaczyna się u nas pewne odrętwienie i nie wierzymy, że coś w naszej sytuacji odmieni się na lepsze.
Należy wtedy umówić się na spotkanie ze specjalistom, który dopomoże nam zmienić nasz los.


wczasy
Author: Paul Arps
Source: http://www.flickr.com


osoby bez zatrudnienia zwykle powtarzają, że czują się osamotnione. Czują się fatalnie, ponieważ wiedzą, że są w stanie zarabiać na siebie i rodzinę. Zaczynają pochłaniać je przeróżne stany przygnębienia, ponieważ uważają się za mniej wartościowe jednostki, aniżeli ich zatrudnieni gdzieś bliscy oraz znajomi. Takiej osobie należy pomóc i nie chodzi tu wyłącznie o cykliczne wręczanie zasiłku. Trzeba polecić takiej osobie, aby wybrała się na spotkanie z fachowcem, który pomoże popatrzeć na brak pracy nie jak na wstydliwą kwestię, ale jak na wyzwanie. Doradca zawodowy - w serwisie - to ktoś, kto pomoże nam w wielu kwestiach, także psychologicznych (chociaż nie jest typowym psychologiem), ponieważ pomoże nam na powrót uwierzyć w siebie. Doradca zawodowy pracuje przy każdym WUP. Mamy możliwość umówić się z nim na spotkanie. To on zrobi różne testy i pogada z nami o naszym hobby.

Szukasz szczegółowych treści, by poszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Zachęcamy do kolejnego wpisu. Wyszukasz go na portalu pod linkiem.

Po tej rozmowie pomoże nam określić predyspozycje zawodowe. Może okazać się, że całkowicie zechcemy zmienić drogę kariery.
Do tego będą nam niezbędne przeróżne kursy, na które także będziemy mogli uczęszczać z polecenia urzędu. Doradca zawodowy pomoże nam również stworzyć CV oraz przyszykować się na rozmowę o pracę.

Tags: czas, życie, testy, osoby