Łóżka rehabilitacyjne i kule łokciowe to niejednokrotnie sprzęty, które ułatwiają chorym i starszym wrócić szybciej do formy

Posted on 23/01/2019 9:17am

Ludzie po poważnych incydentach i urazach częstokroć są przykuci do łóżka, na pewien czas lub na stałe. Raz po raz też spotyka to osoby starsze i obłożnie chore. Perspektywa ta jest oczywiście niemiła. Przymus rehabilitacji i nabycia specjalnego sprzętu to czasem jedyna opcja wsparcia w takich przypadkach.


Człowiek, który doznał trwałego, lub czasowego uszczerbku na zdrowiu i jest skazany przebywać w pozycji leżącej powinien przechodzić ćwiczenia rehabilitacyjne. Zapobiegają one przede wszystkim odleżynom i stymulują proces zdrowienia. By ten proces był sprawniejszy zaprojektowano łóżka rehabilitacyjne do zamówienia na Bardzo często stosuje się je w szpitalach, domach starości i ośrodkach rehabilitacyjnych.

Zachęcamy Cię do przeczytania następnego artykułu na ten temat - tam odnajdziesz ekstra informacje. Więc idź do strony i ciesz się do woli.

Osoby naprawdę chore, osoby starsze i ludzie po różnorakich urazach mogą także skorzystać z takich łóżek we własnych mieszkaniach.
Jeżeli osoba chora może poruszania się, to na pewno bardzo dobrą podporą i wsparciem będą dla niej kule łokciowe. Są one naprawdę łatwe w użytkowaniu. Wykonane są z dużej jakości aluminium, niesamowicie solidne i bardzo lekkie.
kule łokciowe
Source: www.foter.com
Za sprawą zastosowania nowoczesnych pomysłów technologicznych kule łokciowe są ciche w używaniu i bardzo prosto można je przystosować do wzrostu. Dodatkowo jest w nich zamontowana blokada, która gwarantuje w zupełności bezpieczne użytkowanie. Posiadają one niezbędne atesty i spełniają wymagania i normy europejskiej. Posiadają też dostosowany kształt, dzięki temu są wygodne w użyciu. Nasadki zastosowane w kulach łokciowych zapobiegają poślizgom, nawet pod różnymi kątami, więc ciągle mają całkowity kontakt z podłożem. W chwili zużycia się nakładki, jej wymiana nie wymaga siły. Więcej: . Należy też zaznaczyć, że posiadają one system przeciwwstrząsowy, niwelujący niedobre dla stawów wibrowania podczas stykania się kul z podłożem.

Należy zadać pytanie: czym tak naprawdę są łóżka rehabilitacyjne i kule? Dla chorych osób to codziennie ulżenie w boleściach cierpieniu i niedoli. Sprzęty te są szansą godnego przebycia chwil choroby, starości i walki z przeciwnościami. Za ich sprawą ludzie nie są do końca skazani na wsparcie opiekunów i pielęgniarek, ich życie będzie choć odrobinę prostsze i samodzielniejsze.

Tags: zdrowie, ból, chorzy