O miłość w małżeństwie trzeba zatroszczyć się wcześniej...

Posted on 03/04/2019 8:36am

W ostatnim okresie terapia stała się dość popularna. Dzięki terapii możemy poprawić jakość życia. Do poradni psychologicznej możemy chodzić gdy pragniemy lepiej poznać samych siebie oraz wówczas kiedy chcemy nauczyć się radzić sobie z różnymi emocjami.

mowa
Source: flickr.com
Terapia, sprawia, że poczujemy się lepiej we własnej skórze, pomaga posiąść umiejętność odczuwania zadowolenia z pracy zawodowej. Dzięki psychoterapii możemy posiąść umiejętność jak radzić sobie w relacjach z otoczeniem oraz z rodziną. Trudne chwile w związku są bardzo zagmatwane i wyczerpujące, trudno jest czasami samemu je rozwiązać.

Doświadczenie sporej liczby osób dowodzi, że w układach ze znajomymi dajemy sobie radę raczej dobrze, ale problemy w małżeństwie są czasami tak bardzo trudne, że generalnie sobie z nimi nie dajemy rady.Gdy składamy przysięgę małżeńską, większa część z nas robi to z głębokim przeświadczeniem i nadzieją w to, że słów przysięgi dotrzyma. Czasami jednak, przytrafia się złamać składaną przysięgę wierności. Osoba zdradzona, czuje się oszukana i skrzywdzona. Często nie potrafi sama unieść ciężaru, jakim została obciążona, czuje jakby świat legł w gruzach. Niewierność w małżeństwie obarcza obu małżonków. W takim momencie zarówno zdradzony jak i zdradzający mają coś do zrobienia. Tworzenie pomyślnego związku zależy tylko od samych małżonków, psychoterapia Katowice może wskazać pacjentom najlepszą drogę ku temu.

Takie trudne okoliczności w życiu rodzinnym, w których pojawia się cudzołóstwo jednego z małżonków, sprawiają, że następuje konflikt w związku. Wówczas pojawia się możliwość pracy nad związkiem i możliwość na jego dalszy rozwój, na uzewnętrznienie się dojrzalszego uczucia. Czasami jest to zapowiedź, że pora zakończyć razem budowany dom i pora rozpocząć nowe życie. W takich niełatwych dla nas sytuacjach warto umówić się na wizytę do psychologa. Pomóc tu może dobry psychoterapeuta i w zależności od adekwatnego problemu, może to być terapia (www.psychologslask.com.pl/terapia-malzenstw-par.html) indywidualna lub psychoterapia z udziałem małżonków.

Tags: psychoterapeuta, psychoterapia