Niejedna kobieta zna ten ból, gdy wkłada niewygodne, ale cudne, szpilki - musi wtedy wiedzieć, jak sobie pomóc

Posted on 15/07/2019 11:12am

Dla pięknego wyglądu kobieta może znieść naprawdę wiele. Kiedyś przywdziewała gorset, a obecnie - szpilki. Zazwyczaj po długim dniu w butach na obcasach można nabawić się pęcherzy.


Zatem trzeba wiedzieć, jak je skutecznie wyleczyć.


plaster
Author: Denis Vahrushev
Source: http://www.flickr.com
Czasami przytrafiają się takie momenty, gdy przez mało wygodne buty robią się nam na stopach pęcherze albo obtarcia. Jest to bardzo denerwujące, gdyż sprawia ból. Niestety następnego dnia normalnie musimy wstać do pracy oraz podołać wszelkich obowiązkom. Jak zatem poradzić sobie z pęcherzem? Trzeba kupić skuteczny plaster. Przezorna kobieta powinna mieć go stale przy sobie - po prostu na wszelki wypadek. Przyklejenie niewielkiego plasterka przynosi błyskawiczną ulgę. Rana szybko się goi i kolejnego dnia niemal nie czujemy już żadnego dyskomfortu. Warto wybierać te plastry (vivamedica.pl/kinesiotaping), które są badane dermatologicznie. W szczególności chodzi o klej, który przecież ma kontakt ze skórą. Nie powinien on wywoływać jakichkolwiek reakcji alergicznych. Część z opatrunkiem jest z reguły nasączona kwasem salicylowym, który usprawnia gojenie się rany. Ma on wpływ także na zmiękczenie naskórka i złuszczenie stwardniałej skóry. Plastry (jesteśmy tutaj) są oczywiście jednokrotnego użytku. Jednak, warto kupować takie, które będą odporne na wodę, gdyż utrzymają się one na nodze przez cały dzień.


I jeżeli intensywnie ćwiczymy i mocno się pocimy albo chodzimy na basen - odporne na wodę plastry także będą wówczas najlepszym zakupem. Z pewnością nie pożałujemy swej decyzji.

Tags: miasto, kobieta, wygląd, buty, olej