Najlepsza fizjoterapia musi spełniać kilka istotnych wytycznych. Są konieczne dla uzyskania najlepszych rezultatów

Posted on 10/04/2018 11:51am

Odpowiednia fizjoterapia jest na wagę złota. Niezwykle ważne jest pierwsze wrażenie. Wiadomo, że ciężko ocenić fizjoterapeutę po pierwszym spotkaniu, ale jednak jakieś tam wrażenie pozostaje, więc ważne jest to, jak będziemy czuć się w trakcie zabiegu, jak będzie się układała nasza współpraca z fizjoterapeutą.

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z takich zabiegów, to powinieneś poznać jakie są procedury początkowej wizyty.
Rehafit
Author: Beverley Goodwin
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście, iż każdy fizjoterapeuta ma swoje standardy pracy, jednakowoż konkretny schemat zawsze jest taki sam. Jak to twój pierwszy raz na rehabilitacji, to można odnieść wrażenie, że zbyt dużo czasu stracisz na rozmowę. Myślisz sobie, że zamiast wyleczyć, to fizjoterapeuta tylko z tobą rozmawia. Jednakowoż trzeba wiedzieć, iż jest to niezwykle ważne, gdyż te parę minut rozmowy i badana gwarantuje, iż rehabilitacja będzie efektywna. Tak zwany wywiad zapewnia zebranie najistotniejszych wiadomości o pacjencie. To dzięki niemu także w pozostałych dziedzinach medycyny jesteśmy w stanie właściwie poznać stan zdrowia pacjenta.

Rehafit - centrum rehabilitacji i masażu
Author: D'Arcy Norman
Source: http://www.flickr.com
Dzięki temu również fizjoterapeuta (dobry fizjoterapeuta wrocław) może się dowiedzieć, czy występowały wcześniej dolegliwości, a jak tak, to jakie, można ponadto rozpoznać wcześniejsze uszkodzenia czy urazy, jak złamania lub skręcenia. W czasie wywiadu możesz przekazać rehabilitantowi, z którym właściwie kłopotem zgłaszasz się na zabiegi. Miej na uwadze jednakże, że pierwsza wizyta to najlepszy czas, by przedstawić ewentualne wyniki badań, czyli zdjęcia RTG, wyniki obrazowe tomografii czy wynik badania USG. Nawet kiedy nie jesteś przekonany, czy dane badania są pomocne, czy będą pomocne specjaliście powinieneś zabrać je ze sobą na pierwszą wizytę u specjalisty. Bardzo ważnym elementem tej wizyty jest również badanie manualne pacjenta. Jak specjalista chce postawić dobrą diagnozę musi koniecznie przeprowadzić tego typu badanie.


To element kluczowy, żeby postawić właściwą diagnozę. A jak wyszukać najlepszego rehabilitanta? Najkorzystniej drogą internetową wpisując fizjoterapeuta. Oczywistym jest, iż należy wpisywać miasto, w jakim żyjemy, w takiej sytuacji łatwiej odnajdziemy. Często również można wpisać podobną frazę, jak fizjoterapia.

Tags: USG, Pacjent, wywiad, fizjoterapia, tomografia