Na jakiego rodzaju przypadłości pomaga picie wywaru z kminku zwyczajnego?

Posted on 18/09/2020 8:02am

W aptece posiadamy aktualnie bardzo wiele różnych ziół, które potrafią nam dopomóc na dużo dolegliwości. Jedne pomagają na żołądek, drugie na pęcherz. Zazwyczaj jest to leczenie doraźne, jakie w żaden sposób nie zrekompensuje wizyty u lekarza, jeśli przypadłości się nasilą.


Znakomitym przykładem na tego rodzaju uzdrawiające rośliny jest kminek.


Garnki marki Fiskars
Author: Fiskars
Source: Fiskars


On i pozyskiwany z jego owoców olejek (zobacz również olejki eteryczne) kminkowy jest najbardziej popularnym sposobem na wyleczenie kolki u dzieci. Jednak ta roślina posiada także inne właściwości medyczne. Jego owoce pomagają na wzdęcia i inne dolegliwości układu pokarmowego. Za jego pomocą można by także uzdrawiać zapalenie zatok. Olejek kminkowy wmasowany w skórę będzie mógł pomóc usunąć cellulit. Kminek ma działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie jelit. Pomaga on na takie dolegliwości z trawieniem jak wzdęcia, bóle brzucha czy też brak apetytu. Rekomenduje się go zwłaszcza osobom będącym w zaawansowanym wieku, czyli posiadającym kłopoty z zaburzeniami wydzielania żółci . W przypadku przypadłości żołądkowych, można by zrobić napar z kminku, tj.: jedną małą łyżkę zmielonych owoców zalać szklanką wrzątku i całość pozostawić na kwadrans pod przykryciem. Po odcedzeniu należy pić napar trzy razy na dzień.
efekt
Author: DIAMANT
Source: DIAMANT


Kminek to jedna z najbardziej pachnących przypraw na świecie. Można go spotkać rosnący w naturalnych uwarunkowaniach w Europie Środkowej oraz w Australii. Hodowany jest również w naszym kraju przeważnie na Żuławach Wiślanych. Okres kwitnienia takiej rośliny przypada na przełom czerwca oraz lipca, a zbiory mają miejsce późnym latem.


Można by wykorzystać zarówno jego nasionka oraz korzeń czy też liście. Wszystkie te elementy przydadzą się w uzdrawianiu mnóstwa przypadłości ze zdrowiem. Należałoby go mieć w swej jadalni.

Tags: mięśnie, pomoc, sposób