Na czym polega mikroskopowe badanie żywej kropli krwi

Posted on 17/01/2018 12:33pm

Badanie kropli krwi to technika badawcza służąca ocenie zdolności organizmu do podtrzymania wewnętrznej równowagi, nazwanej homeostazą. Warunkiem równowagi organizmu jest utrzymanie parametrów jego krwi na właściwym poziomie. Początki stosowania tejże metody datuje się na początek ubiegłego wieku, kiedy w obrazie mikroskopowym monitorowano krew pod kątem obecności krętków bladych w krwi, znamionujących o zachorowaniu na syfilis.

Od tamtej pory technologia optyczna pozwala na osiąganie lepszych oraz wyraźniejszych zwiększeń, kamera cyfrowa zainstalowana na osi optycznej mikroskopu, przesyła na bieżąco obraz pobranej krwi na ekran komputera zapewniając wykonywanie zdjęć preparatu, a nawet rejestrację obrazów poruszających się erytrocytów, leukocytów, i pozostałych składników żywej krwi, jak także składników niepożądanych.

Przebieg badania. Krew z nakłutej opuszki palca nanoszona zostaje na szkiełko i po odpowiednim przygotowaniu oglądana jest pod mikroskopem. W trakcie prowadzonej analizy preparatu, zainteresowany ma możliwość obserwacji własnej krwi na monitorze komputera. Jak przygotować się do badania? Co najmniej dwadzieścia cztery godziny przed testem nie wolno spożywać alkoholu. W dniu badania nie pijemy kawy naturalnej zaś 2 godziny przed badaniem nie konsumujemy posiłku. Ok. 30 min. przed testem wypijamy około 0,5 litra płynu. Analiza żywej kropli krwi to niezwyczajna możliwość obejrzenia tego, co kryje się wewnątrz nas, i z czego na co dzień nie zdajemy sobie sprawy.

Analiza żywej kropli krwi może naprowadzać na między innymi: istnienie pasożytów w organizmie. W czasie analizy krwi zdołamy dostrzec przeciwciała zaświadczające o istnieniu w organizmie jaj pasożytów - przejdź do naszego serwisu. Dzięki mikroskopowej analizie w jasnym polu widzenia wykrywalna może być obecność grzybów. W próbce widać tak pojedyncze grzyby, jak też całe ich kolonie. Agregacja erytrocytów może wskazywać na zakwaszenie organizmu.badanie krwi
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Przyczyną może być dieta wysoko tłuszczowa, konsumowanie smażonych potraw jak też żywności wysoce przetworzonej, białego cukru, napojów energetyzujących, kawy, większych ilości mięsa oraz środków chemicznych serii E - zagęszczaczy, konserwantów, barwników. Zakwaszenie jest także skutkiem nadmiaru przyjmowanych lekarstw, palenia papierosów, nadużywania alkoholu. Krew o nadmiernie kwaśnym odczynie zmniejsza odporność organizmu i jednocześnie tworzy środowisko korzystne do rozwoju bakterii, co zwiększa zapadalność na choroby.

Tags: choroby, leki, badanie, preparat, pasożyty