Na czym polega laserowa korekcja upośledzeń wzroku, glaukomy, katarakty, schorzeń siatkówki?

Posted on 18/03/2019 10:27am

Obecnie trudno wyobrazić sobie chirurgię oczu bez lasera. Jest aseptyczny a także precyzyjny. W ułamku chwili likwiduje komórki, na które został nacelowany – unicestwiana tkanka po prostu wyparowuje.


herbaty


Żadnej krwi, żadnych uszkodzeń sąsiednich tkanek. Możemy nim korygować wady wzroku, kurować zaćmę, glaukomę i schorzenia siatkówki. A do dokonania zabiegu na ogół wystarcza znieczulenie oka kroplami.


Produkty z dużą zawartością wapnia, osteoporoza
Author: Primavika
Source: Primavika
Leczenie siatkówki oka. Gdyby nie laser, nie dałoby się również powstrzymać straty wzroku wywołanej przemianami w siatkówce oka. Najczęściej są to przemiany na tle cukrzycy. Początkowo schorzenie powoduje uszkodzenie drobnych naczyń siatkówki, czego efektem jest powstanie sfer niedokrwienia.

Jeżeli interesują Cię przedstawione kwestie, to wejdź w widoczny link. Tam znajduje się darmowe wejście do bardziej szczegółowych informacji związanych z tym wątkiem.

Konsekwencją tego są proliferacje naczyń, jakim towarzyszą nawracające krwawienia a także odwarstwienie siatkówki oka. Ujawnienie się zmian wskazujących na rozpoczynające się niedotlenienie siatkówki oka, co w przyszłości grozi powstaniem nowych nieprawidłowych naczyń a także krwotoków do ciała szklistego, wskazana wówczas będzie operacja laserowa oczu cena jakiej jest dosyć wysoka. W przypadku nieogromnych zmian przeprowadza się fotokoagulację ogniskową, jakiej celem będzie bezpośrednie zniszczenie uszkodzonych fragmentów układu naczyniowego dna oka.

Sprawdź, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta (https://ewadent.pl/uslugi/). Oferujemy produkty dopasowane do indywidualnych oczekiwań. Nie wahaj się i poznaj się, jak działamy.

Przy zmianach bardziej zaawansowanych wykorzystywana będzie fotokoagulacja rozsiana. Zależnie od typu zabiegu a także części oka, jaka ma być mu poddana, wykorzystuje się lasery o przeróżnej długości fal.


Do zabiegu siatkówki z przyczyn powikłań cukrzycy oraz chorób naczyniowych służy laser argonowy. Najsporzej operacji przeprowadzanych jest za pomocą lasera excimerowego. Stosuje się go do zabiegów korygujących krótkowzroczność, nadwzroczność jak też astygmatyzm.

Tags: astygmatyzm, schorzenie, chirurg