Menu weselne, czyli czego nie może zabraknąć na stole w czasie weselnej uroczystości

Posted on 10/07/2018 2:11pm

Wesele to znacząca, rodzinna uroczystość. Młodzi nieraz przygotowują się do niego przez parę miesięcy, a nawet rok czy dwa, zatem starają się, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik. Jednym z zasadniczych elementów pomyślnego przyjęcia weselnego jest smaczne jedzenie. Czego nie może zabraknąć na weselnym stole, by goście byli naprawdę zadowoleni z przyjęcia Bezsprzecznie są to gorące dania.

wesele
Najczęściej jest ich 5 bądź 6, w zależności od tego, w jakim lokalu organizujemy uroczystość i o której godz. planujemy jej początek. Do wyjątkowo lubianych dań należą rosół i kotlet z piersi kurczaka, prócz tego na pewno barszcz czerwony z pasztecikiem bądź kotletem oraz zupa gulaszowa. Możemy jednakże odrobinę zaszaleć i zaskoczyć gości, serwując im danie z ryby bądź nawet owoce morze – nie za każdym razem się to sprawdzi, gdyż wiele osób boi się próbować takich potraw, w szczególności w czasie imprezy, kiedy nie chcieliby, aby rozbolał ich brzuch. Poza daniami ciepłymi na stole serwowane są przystawki, między innymi różnego rodzaju sałatki i mięsa. Produkcja wędzonek jest coraz chętniej stosowaną praktyką przez lokale przygotowujące wesela, gdyż mogą dzięki temu dużo zaoszczędzić i oferują swym klientom najwyższej jakości wyroby mięsne - popularny producent. Poza soczystymi szynkami i smacznie pachnącymi kiełbasami mogą to być między innymi przetwory mięsne (firma Nelpol), w tym smalec, który ma za każdym razem wielu miłośników w trakcie wesela. Nawet dzieciaki często skuszą się na kanapkę ze smalcem, rzecz jasna z przepysznie ukiszonym ogórkiem.tort weselny
Author: Katsu Nojiri
Source: http://www.flickr.com
To doskonała przekąska, którą można jeść wspólnie z innymi dziećmi podczas zabawy. Nie możemy też zapomnieć o czymś słodkim, tzn. o torcie (polecamy oceń) i innych ciastach, jakie coraz częściej podawane są na osobnym stole, koło owoców, kawy i herbaty. Nie można wybierać samych ciast z masą, ponieważ nie każdy je lubi. Przyda się parę typów ciasteczek i ciasta bez masy, np. piernik czy babeczki cytrynowe. Jeśli weźmiesz sobie do serca powyższe wskazówki, nie powinieneś mieć trudności z wyborem menu na wesele. Zatroszcz się jeszcze o dobrą muzykę i doświadczonego fotografa, a z radością będziesz wspominać ten wyjątkowy dzień.

Tags: ciasto, wesele, impreza, uroczystość, gości