Masz objawy nowotworu bądź dostrzegasz je u najbliższych? Udaj się na wizytę do specjalisty genetyka

Posted on 27/02/2019 3:21pm

Wskazówki od genetyka klinicznego to ważna, a przy tym ciągle niszowa i zbytnio nie praktykowana w Polsce szansa na wyjaśnienie zagrożeń o podłożu genetycznym, uwarunkowanych przez rodzinę lub objawiających się nagle. Co lepiej wiedzieć o wizytach u genetyka, kiedy pójdziemy do tego specjalisty? Co dają konsultacje u specjalistów z dziedziny genetyki?
lekarze
Author: German Tenorio
Source: http://www.flickr.com
Kluczowym na początek badaniem przewodzi lekarz (szukasz specjalisty - kliknij). Wizyta u niego w gabinecie przeważnie kojarzy się z wyjątkowo złą sytuacją zdrowotną - przy mutacjach genetycznych nie mamy jakiegokolwiek większego wpływu na zdrowie. Wizyta i konsultacje lekarza genetyka nie ograniczają się jedynie do chorych intensywnie lub tych, którym genetyczne uwarunkowania potencjalnie zagrażają życiu. Na wizytę u genetyka mogą wybrać się też ci, którzy przeczuwają możliwość zachorowania na nowotwory. Wszystkie możliwe odmiany tej choroby rozkładają ludzki organizm od środka.Genetyk wypisuje skierowanie na stosowny test, najczęściej badanie DNA lub idź http://aurident.pl/ chromosomów, które jest istotne w całym procesie diagnozy. Wskazania co do badań genetycznych wynikają zarówno z konieczności przeciwdziałania, jak i ratowania życia ludzkiego. Bliski nosiciela choroby nowotworowej, kobieta, która poroniła lub urodziła martwe dziecko, a także pacjentka decydująca się na zapłodnienie in-vitro - każdy z tych ludzi powinien udać się na wizytę do genetyka.


Większość z nas załapałaby się na darmowe, onkologiczne badania genetyczne. Wymaganiem by zostać przyjętym na bezpłatne konsultacje jest ukończenie osiemnastego roku życia, dokument kierujący do lekarza pierwszego kontaktu, odpis potwierdzający chorobę nowotworową u pacjenta lub (szczegółowe informacje) bliskich, a także ubezpieczenie zdrowotne. W przypadku wypisów, gdy nie jesteśmy chorzy lub zagrożeni podejrzanych o nowotwór, ten wymóg nie będzie spełniony.

Badanie najbliższych pacjenta (rodziny) pozwala na zyskanie pewności jakie są szanse na uniknięcie lub zachorowanie, ściśle związane z uwarunkowaniami genetycznymi. Mimo że badanie wykonywane jest na krwi, końcowe wyniki będą do odbioru po okresie miesiąca czasu. Wiele etapów badania zależy bowiem od diagnostów laboratoryjnych, którzy przygotowują dla pacjentów właściwe, osobiste zalecenia profilaktyczne.

Sprawdź też :

Tags: badanie, onkologia, profilaktyka, genetyk