Kto powinien spożywać aminokwasy BCAA i co one mogłyby dać?

Posted on 18/12/2019 7:50am

Każda osoba, jaka ćwiczy na siłowni, powinna posiadać swój niezbędnik. Do takiego obligatoryjnego zestawu moglibyśmy na pewno zaliczyć suplement menu pod nazwą BCAA.


apteki
Author: Flowizm ...
Source: http://www.flickr.com


Cóż się za tym określeniem chowa?


Okazują się być to kwasy aminowe, których nasz organizm nie może wyprodukować, z tego też powodu muszą być dostarczone z zewnątrz. Zażywając każdy środek, musimy być świadomi po co go zażywamy. Podstawowym działaniem preparatu pod nazwą Ostrovit BCAA jest ochrona przed degradacją komórek w naszym ciele. Zatrzymanie mechanizmów katabolicznych jest podstawowym wymogiem budowania masy mięśniowej. Wspomniany preparat może ułatwiać organizmowi dostęp do aminokwasów, przez co nie ma konieczności rozkładu własnych mięśni. Aminokwasy BCAA mogą pomóc w budowie tkanki w mięśniach oraz mogą przyczyniać się do coraz lepszych rezultatów na treningach.


w gabinecie okulistycznym
Author: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Source: http://www.flickr.com
Suplement diety wpc 80 ostrovit - przeczytaj więcej tutaj - BCAA powinien znaleźć się nie tylko w szafce z uzupełnieniami diety dla osób zmagających się z katabolizmem, lecz również dla biegaczy i podobnych dyscyplin wytrzymałościowych. Na regałach sklepowych możemy odnaleźć dużo BCAA z domieszkami innych elementów. Kluczowa pora aplikowania preparatu to czas około treningowy. Porcja podawana przed treningiem powinna zawierać ok. 5g czystego BCAA, ale w niektórych przypadkach stosuje się też dawkę o wielkości 10g. Należy tutaj wziąć pod uwagę budowę figury (w tym ciężar ciała), styl ćwiczeń czy kurację żywieniową.


Zaleca się jednak stosować 1-2 porcje na dzień, również w dni bez treningów. Po użyciu BCAA polepsza się siła, redukuje się okres regeneracji, a mięśnie stają się wyraźniejsze i bardziej podkreślone.

Tags: oko, mięśnie, krew