Krioterapia - kuracja chłodem, pomaga w leczeniu bólu, da się o nim zapomnieć

Posted on 18/01/2021 6:38pm

Krioterapia jest to terapia zimnem. Krioterapia może być miejscowa bądź ogólna - w kriokomorze. Kuracja chłodem pozwala zapomnieć o bólu, odzyskać zadowolenie z życia oraz odmłodnieć. A wszystko dzięki temu, iż krew zacznie cyrkulować cztery razy szybciej niż przeciętnie.
Krioterapia jest to metoda kuracji efektywna w kuracji chorób stawów (RZS) a także mięśni oraz w kuracji bólu.Rehafit - centrum rehabilitacji i masażu
Source: pixabay.com


Krioterapia Wrocław, bowiem tak lekarze zwą leczenie bardzo małymi temperaturami, stosowana bywa z powodzeniem od wielu lat. Krioterapia ogólna polega na oziębianiu całego organizmu w komorach kriogenicznych.

Formuła naszej strony niebywale Ci się spodobała? Raduje nas to. Zatem pewnie chcesz przelogować się do nowej strony? Prosimy, dowiedz się (http://www.beskidmed.pl/okulista-jastrzebie-zdroj/) jak tego dokonać.

Miejscowa krioterapia wykorzystuje urządzenie zakończone dyszą, jaka wygląda jak rura elektroluksu - za jej pomocą ochładza się wybrane stawy, fragmenty skóry lub mięśnie. Krioterapia wykorzystuje naturalne reakcje organizmu na zimno. Są to zachowania obronne, które przywracają stabilność funkcjonowania całego organizmu. Najpierw dochodzi do intensywnego zwężenia naczyń krwionośnych w tkankach, bowiem w taki sposób układ broni się przed utratą ciepła. Krew płynie trochę wolniej, a ochłodzone tkanki są gorzej zaopatrywane w tlen a także odżywcze składniki. Przemiana materii zostaje spowolniona. Trwa to wyłącznie chwilę. Potem naczynia krwionośne rozszerzają się po czym dochodzi do ich przekrwienia. Układ zaczyna się bronić.


Rehafit
Author: Shama Kern
Source: http://www.flickr.com


Otaczające zimno oddziałuje na układ immunologiczny oraz hormonalny. Szybciej niż w normalnej temperaturze wydziela się endorfina, niezmiernie silny, naturalny środek znieczulający. Aktywniej cyrkulują przeciwzapalne substancje. Zmniejsza się napięcie muskułów.

Potwierdzisz raczej, że analizowany tekst jest nieschematyczny. Jeżeli zatem masz chęć poznać go lepiej, zobacz informacje (http://maxhemp.pl/o-nas/) opublikowane w tym serwisie.Stają się one w wyższym stopniu sprężyste, sprawniejsze oraz mogą wykonać większy wysiłek.
W toku pobytu w komorze krew spływa przede wszystkim do lokalizacji, w których panuje za każdym razem stała temperatura, a więc do czaszki, klatki piersiowej, natomiast u panów także do moszny. Reszta organizmu, głównie ręce oraz nogi, po prostu stygnie.