Korekcja wzroku z pomocą lasera metodą nazywaną LASEK - co dokładnie warto na ten konkretny temat wiedzieć?

Posted on 11/03/2019 7:32am

Wbrew pozorom noszenie okularów czy soczewek kontaktowych nie jest jedynym sposobem na walkę z naszymi wadami wzroku. W rzeczywistości istnieje jeszcze jedna, bardzo skuteczna metoda, chociaż nie każdy się może jej poddać, szczególnie z powodu konkretnego faktu, że nie jest refundowana.
Gastroskopia – badanie bardzo potrzebne...
Author: Bird&Co
Source: Bird&Co


Jej efekty bywają jednakże zdumiewające i pozwalają cieszyć się dobrym wzrokiem nawet do końca naszego życia.


laserowa korekcja wzroku to tak naprawdę często zabieg nawet ratujący nasz wzrok - wbrew pozorom jednakże istnieją jej kilka rodzajów, w tym interesująca nas dziś metoda nazywana LASEK korekcja wzroku tego konkretnego typu umożliwia nam wyzbycie się większości rodzajów wad - jest to jedna z najbardziej nowoczesnych metod "naprawy" wzroku, która łączy w sobie dwie trochę starsze metody, przezywane LASIK oraz PRK.

Jak sądzisz? Czy opisywany wątek jest interesujący? Jeśli tak, to w odniesieniu do przedstawianego tematu poznaj szczegóły (http://m-med.wroclaw.pl/mamy-jedyny-we-wroclawiu-angio-oct/) tu.

Czym jednakże się od nich odróżnia? Poza w pełni wiadomym daniem porządniejszego efektu metoda LASEK ma kilka wad, których tamte sposoby nie posiadały albo były najzwyczajniej słabsze. Przede wszystkim ta konkretna metoda wymaga zawsze od nas kilku konkretnych rzeczy przed, w czasie trwania i zaraz po zabiegu, jednak nie to bywa tutaj najważniejsze.
Dobierając ten konkretny sposób "naprawienia" wzroku, powinniśmy się przygotować na odrobinę bardziej długi okres gojenia, możliwość występowania bólu lub dyskomfortu w zoperowanym oku (chociaż to zwykle trwa góra 2 dni), oraz ponad wszystko musimy zachować pewne już określone środki ostrożności, a więc nosić specjalne soczewki, które bywają swego rodzaju "bandażem" na nasze zoperowane oko, oraz stosować tak zwane "steroidowe krople", które czasami trzeba używać nawet i poprzez kilka tygodni po zabiegu.

Tags: wzrok, oko, laser