Kilka podstawowych przyczyn tworzenia się ubytków w zębach, w jaki sposób najtaniej i najlepiej i najtaniej dbać o stan swoich zębów

Posted on 31/08/2018 4:11pm

Jednym z większych problemów naszego społeczeństwa jest próchnica zębów, bardzo często występująca praktycznie u większości. Mają ją zarówno mniejsze dzieci, ale też dorośli i młodzież, i nie bez przyczyny jest ona zaliczana do najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Niezaleczone zęby nie tylko powodować mogą bóle i stany zapalne, ale mają również spory wpływ na różne narządy wewnętrzne.

zabieg dentystyczny
Author: ND Strupler
Source: http://www.flickr.com
Czasami się zdarza, że będą one powodować one dodatkowe kłopoty z sercem, wątrobą czy innymi narządami, z tego też powodu często przy jakiś poważnych schorzeniach rozpoczyna się właśnie od wyleczenia zębów. Tak naprawdę chyba wszyscy doskonale wiedzą o tym, jak ważna jest codzienna higiena jamy ustnej, wybór porządnych szczoteczek i past jest bardzo duży, a jednak w dalszym ciągu mnóstwo ludzi ma problemy z ubytkami. W dużym stopniu będzie się do tego przyczyniać nieodpowiednia dieta, oparta przeważnie na słodyczach i gazowanych napojach, lecz też niewłaściwe szczotkowanie.

Co z tego, że się będzie miało nawet najlepszą pastę czy szczoteczkę, skoro zęby będą myte byle jak i nie wtedy, gdy potrzeba.Istotną sprawą podczas profilaktyki uzębienia jest systematyczne uczęszczanie na stomatologiczne przeglądy. W czasie takich przeglądów dentysta (Aurident - tan gabinet dentystyczny z Wrocławia jest wart uwagi) szczegółowo oceni stan jamy ustnej i wszystkich zębów, i jeśli będzie taka potrzeba zaproponuje dalsze leczenie. Przeglądy stomatologiczne powinny być przeprowadzane przynajmniej raz na rok, a wykryte ubytki jak najszybciej zaleczone.Jest to o tyle ważne, że niewielkie dziurki są szybkie do zaplombowania, nic nie będą boleć i kosztują znacznie mniej, niż poważniejsze prace przy zębach. A takie jeśli zaniedbania staną się większe mogą być konieczne, niekiedy będzie się kończyć tylko na paru wizytach i dużej plombie, a niekiedy konieczne będzie przeprowadzenie leczenia kanałów. To wiąże się nie tylko z dużymi kosztami, bo trzeba na coś takiego przeznaczyć przynajmniej kilkaset złotych, ale również z tym, że ząb trzeba będzie zatruć. Dlatego też znacznie lepszym i co najważniejsze tańszym wyjściem będzie regularne odwiedzanie (cała wiadomość tutaj) dentysty na przeglądach.

Tags: higiena, zęby, ból, Leczenie, ubytki