Kiedy powinniśmy pójść na zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup?

Posted on 10/02/2022 7:40am

Może się ona okazać wymagana, kiedy zaczynamy odczuwać bóle pleców, które wywołane są przez przyjmowanie wymuszonej, nieprawidłowej pozycji lub bóle związane ze zmianą pozycji.


Rehabilitacja kręgosłupa musi być to decyzja przemyślana.
bieżnia
Author: Maryland Green Registry
Source: http://www.flickr.com


Powinna być wykonywana przez wykwalifikowane osoby. Powinna również się odbywać pod ścisłym lekarskim nadzorem. Jeżeli ból pleców pojawił się niespodziewanie i jest bardzo intensywny oraz nie ustaje po przeciwbólowych lekarstwach, które do kupienia są bez recepty, to w takiej sytuacji jest to znak, że musimy prędko pójść do neurologa albo lekarza ortopedy. Ci lekarze zlecą odpowiednie postępowanie terapeutyczne. Jeżeli czujemy, że ból pojawia się cyklicznie i nie jest zbyt gwałtowny, to w takiej sytuacji kwestia nie jest tak niezwykle pilna. Trzeba umówić się wtedy na wizytę u doktora, lecz w pierwszej kolejności można by spróbować pomóc sobie samemu. Można by do swojej codzienności wprowadzić większą ilość aktywności fizycznej oraz można by zredukować masę ciała, jeżeli posiadamy jej za dużo.


farmaceuta
Author: Birthe Van Der Veken
Source: http://www.flickr.com


rehabilitacja
Author: Simple
Source: Simple


Jeśli czujemy, że potrzebna jest nam rehabilitacja a bólowe dolegliwości nie dają nam spokojnie funkcjonować, to należy powiedzieć o tym swojemu doktorowi. Zleci on właściwe zabiegi rehabilitacyjne oraz skieruje do właściwego specjalisty. Doktorzy neurolodzy albo ortopedzi posiadają wiedzę na wątek obecnych technik rehabilitacyjnych i wytłumaczą nam, jakiego rodzaju zabiegi będą dla nas najbardziej dobre. Doktor także może nas skierować na badanie rentgenowskie kręgosłupa. Na tego typu badaniu będzie niezwykle dobrze widać kształt kręgosłupa i ew. jego skrzywienie. rehabilitant, musi być to osoba specjalizująca się w leczeniu konkretnej wady konkretnej części ciała.
Tak jak doktorzy specjalizują się w leczeniu danych części ciała, tak fizjoterapeuci, którzy robią dane zabiegi, określają zazwyczaj swe preferencje zawodowe.

Jeżeli przedstawiana problematyka jest warta Twojej uwagi, kliknij szybko tu - ta oferta (https://rodzinaiprzyjaciele.pl/menu-category/napoje-gorace/) na pewno również Cię bardzo zainteresuje.

Może być masażysta od terapii kończyn albo pojedynczych odcinków kręgosłupa.

Tags: ból, badanie, olej, Rehabilitacja, rehabilitant