Kiedy oraz z jakiej przyczyny warto pójść do fizjoterapeuty?

Posted on 18/12/2018 7:23am

Urazy oraz kontuzje przydarzyć mogą się nam każdego dnia.


Warto pamiętać, iż osobą, która w najogromniejszym stopniu odpowiadać będzie za nasz powrót do przeszłej formy i sprawności, jest fizjoterapeuta.


Skręcenie kostki jest jednym z najczęstszych – na dodatek lekceważonych – urazów. Na opuchniętą nogę aplikujemy okłady z octem, ażeby zminimalizować opuchliznę, obwiązujemy bandażem po czym czekamy, aż się zgoi. Fizjoterapeuci zgodnie twierdzą, iż skręcenie stawu skokowego powinno się poddawać rehabilitacji, bowiem niedoleczone zwichnięcie stawu skokowego może stać się podłożem do naderwania ścięgna Achillesa czy więzadeł kolanowych.

Niezbędna jest Ci kompleksowa analiza na podobny temat? Szczegółowych zagadnień poszukaj na naszej nowej stronie. Przyjemnej pracy!

W następnej kolejności możemy spodziewać się bólów w okolicy kręgosłupa.
Naturalne i ekologiczne mydło rzemieślnicze


Pamiętajmy, iż nawet najbardziej błahy uraz winien być skonsultowany ze specjalistą. Jego zadaniem będzie zdiagnozowanie tematu, natomiast następnie zaproponowanie szeregu zabiegów fizjoterapii. Z kolei fizjoterapeuta poprosić może o przeprowadzenie dodatkowych badań. Zazwyczaj na tego rodzaju urazu utyskują sportowcy. Kluby potrzebują, by ich zawodnicy byli przez cały sezon w najlepszej formie, co w następstwie prowadzi do kontuzji.

Jeśli omawiany tutaj artykuł zajął Cię i chcesz więcej, to z pewnością spodoba Ci się link do witryny rehabilitacja stawu kolanowego, gdzie wyszukasz więcej postów.

Kuracja osób, które nie są sportsmenami, polega w zasadzie na tym samym – wizycie u ortopedy, natomiast w następnej kolejności rehabilitacji zaoferowanej przez fizjoterapeutę. Zadaniem fizjoterapeuty będzie stosowne dopasowanie ćwiczeń jak też ich intensywności, ażeby pacjent w optymalnym czasie wrócił do zupełnej sprawności.


Interakcja pomiędzy chorym a fizjoterapeutą jest w przebiegu rehabilitacji bardzo istotna. W trakcie rozmowy będziemy w stanie przekazać znawcy, na jakie obszary trzeba zwrócić wyjątkową uwagę i co nas boli.

Tags: czas, terapeuta, specjaliści