Jesteś tym, co jesz

Posted on 02/02/2018 2:52pm

Dzisiejszy człowiek, który żyje w rozwiniętych krajach raczej nie cierpi na głód. Jest całkowicie odwrotnie, wzmaga się plaga otyłości. Przyczyn takiej sytuacji jest mnóstwo. Przede wszystkim powinno się przytoczyć skład produktów spożywczych, które są oferowane w sklepach. Ciężko o zdrowe odżywianie, jeśli na półkach są dobra mające w składzie ogromne ilości sacharozy, niezdrowych tłuszczy i przetworzonych składników.
Jedzenie
Source: http://www.sxc.hu/
Kolejną przyczyną jest to, że ludzie nie mają o tym pojęcia – świadomość odżywcza narodów jest na naprawdę niewielkim poziomie. Ludzie nie potrafią dostrzec, że spożywają za wiele węglowodanów (duży odsetek i tak nie ma pojęcia, co to słowo oznacza). A gdy już dostrzegą, że na brzuchu znajduje się tłusta opona, wybierają gazetki poradnikowe i wdrażają zamieszczone tam głupie diety.

Jeżeli pragniesz podjąć bitwę o zgrabną sylwetkę i zdrowy organizm, zamów sobie szybkowar. Takie urządzenie umożliwia prędkie przygotowywanie dań, które są wskazane dla zdrowia i łatwostrawne. To fundamentalne dla osób, które cierpią na schorzenia żołądka i nie mogą jeść smażonych rzeczy. Aktualnie wielu ludzi zrezygnowało z tak fajnych dań, jakimi są zdrowe zupy. Taka porcja zupy jest zwykle nietucząca, łatwa do strawienia i smaczna.Ciasto szpinakowe
Author: Sfera PR
Source: Sfera PR
Ludzie, którzy chcą zadbać o formę, za wielką wagę przywiązują do tłuszczy. Nie są one złe dla człowieka. Najważniejszą rzeczą jest wyrugowanie z jadłospisu szkodliwych typów tłuszczy – takich jak np. schabowy czy boczek. Trzeba jeść codziennie ryby oraz migdały w diecie, które są wspaniałym źródłem dobroczynnych tłuszczów.

Na zakończenie należy zaznaczyć, że nie da się schodzić z wagi stosując wyłącznie właściwą dietę – należy nie zapominać o odpowiedniej aktywności fizycznej. W tej materii również narodziły się utarte mity. Naczelnym przykładem jest przekonanie, że trzeba biegać przez godziny po drogach, by spalić tłuszcz. O wiele bardziej skuteczną techniką jest trening HIT, który opiera się na naprzemiennym szybkim i wolnym biegu. Zajmuje on zazwyczaj zaledwie dziesięć minut i jest zalecany przez najlepszych trenerów. Aby nabyć przedmioty wspomniane w tym wpisie dobrze jest wybrać się do jednego z hipermarketów. Przed jednak spójrzmy na to... Oszczędzimy tą metodą trochę czasu i być może pieniędzy.

Tags: zdrowie, dieta, świadomość, trening, tłuszcz