Jeśli pacjent cierpi na bolesną i śmiertelną chorobę, to chwyta się wszystkich możliwych środków, żeby uśmierzyć swój ból w ostatnich momentach życia

Posted on 31/08/2018 8:14am

W niewyobrażalnie bolesnych etapach choroby specjaliści próbują wszelkich sposobów, by ulżyć choremu. Dlatego na przykład polecana bywa marihuana w niedużych dawkach.


W czerwcu tego roku nasz Sejm w końcu przyjął ustawę, która zezwala na marihuanę w leczeniu sporej ilości schorzeń.
Szarlotka z bitą śmietaną
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu


owoce
Author: Materiały prasowe


Teraz już znajdujemy się w grupie krajów, które wychodzą na przeciw potrzebom cierpiącym pacjentom. Musimy im w jakiś sposób pomóc i ulżyć. Do tego służy właśnie medyczna (kurs pierwsza pomoc przedmedyczna) marihuana. Ma ona bardzo długą historię i zażywano ją już w dawnych Chinach. W obecnych czasach stosuje się ją najczęściej u tych, którzy chorują na stwardnienie rozsiane lub raka. Rozmaite oraz niezależne badania wykazały, że medyczna (educentrum.com.pl/) marihuana zmniejsza napięcie mięśniowe u chorych na stwardnienie, a to zmniejsza duży ból, którzy czują pacjenci. U osób chorych na raka wziewne zażywanie marihuany (po prostu wypalenie skręta) obniża odczuwanie nudności i ogólne złe samopoczucie po chemioterapii. Marihuana jest w stanie pomóc także osobom, które chorują na przykład na padaczkę. Schorzeń można byłoby wymieniać więcej. Toteż twierdzenie pewnej konserwatywnej grupy osób, że marihuana jest niebezpieczna i uzależnia, wydaje się być krzywdzące.
Ustawa została w taki sposób skonstruowana, że marihuanę będzie można kupić tylko w aptekach, a lekarz będzie przepisywał tylko takie ilości, które będą dobrane dla chorego. Nie będzie więc szans, aby oszukiwać oraz kupować więcej.

Tags: Pacjent, badania, mowa, testy