Jakimi sposobami dbać o swoje ciało, znaczenie sportowego stylu życia i zróżnicowanej diety

Posted on 03/05/2019 7:30am

Wielu ludzi ma marzenia, żeby dożyć późnego wieku w pełnym zdrowiu i świetnej formie. Lecz aby tak się stało, to należy dbać o siebie praktycznie przez cały czas, o czym jednak wielu ludzi całkowicie zapomina.
Napój fitness
Author: Thermomix
Source: Thermomix
Dbanie to musi odbywać się na wielu płaszczyznach, a najistotniejsze z nich to odpowiednie odżywianie i sportowa aktywność - polecane. Zbawienny wpływ sportu i wszelakiej aktywności jest wiadomy od bardzo dawna, już w starożytności znano sentencję w zdrowym ciele zdrowy duch. Ruch, zwłaszcza na świeżym powietrzu, wzmacnia muskuły, serce, płuca i ogólną odporność organizmu. Dzięki fizycznej aktywności ludzie posiadają dużo lepszą wytrzymałość i formę, istotne jest również to, że można w ten sposób przeciwdziałać wielu schorzeniom. Oczywiście nie znaczy to, że każdy kto regularnie uprawia sport przeżyje sto lat, lecz ryzyko na zapadnięcie na wiele chorób jest znacznie mniejsze.

Najlepiej, jeśli sport uprawia się w systematyczny sposób, specjaliści zalecają żeby było to przynajmniej dwa razy w tygodniu po kilkadziesiąt minut. Można wsiąść na rower, zająć się bieganiem lub pływaniem, ogromnie popularne są również kluby fitness i siłownie - .trening fitness
Author: Rockwall TX Cuckold Couple
Source: http://www.flickr.com
Drugim niezwykle ważnym aspektem jeżeli będzie chodzić o dbanie o zdrowie jest odpowiednia dieta. Nawet bardzo duża ilość uprawianych sportów może nie pomóc, jeżeli wraz z tym nie pójdzie właściwa dieta. A tu niestety również wielu ludzi ma spore zaniedbania. Największym błędem żywieniowym w naszych czasach jest spożywanie nadmiernej ilości tłuszczy oraz słodyczy. Faktem jest, że najróżniejsze ciastka, cukierki i napoje bardzo dobrze smakują, zwłaszcza że sklepowe półki wręcz się od nich uginają. Pamiętać jednak należy o tym, że takie jedzenie nie ma dużej wartości dla organizmu, przyczyniając się tylko do problemów z układem pokarmowym oraz nadwagą. Jeśli chce się odpowiednio odżywiać, to trzeba zmniejszyć jedzenie takich łakoci, a zamiast nich wprowadzić znacznie więcej świeżych owoców, warzyw, chudego mięsa i dobrego pieczywa.

Tags: dieta, sport, wysiłek fizyczny