Jakiego typu jest najlepszy sposób na usunięcie zmian skórnych typu włókniaki? Czy warto korzystać z laserów?

Posted on 01/02/2020 8:08am

Włókniaki to dolegliwości skórne, które niezbyt dobrze wpływają na nasze życie. Mogą psuć nasza samoocenę, są nieestetyczne i denerwujące. Jak mogą powstawać? Jest mnóstwo różnych powodów. Mają okazjępojawiać się w efekcie urazów, ale także zmian hormonalnych czy predyspozycji jakie wykazują geny lub wpływu otoczenia. Możemy je zniwelować w sposób chirurgiczny i laserowo.

uroda
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Włókniaki usuwanie jest możliwe, a wielu lekarzy stosuje zabiegi laserem, gdyż są bardziej niezawodne i całkowicie bezbolesne.

Laser jest doskonalszy od skalpela, a przyczyn jest wiele. Laser jest niezwykle dokładny w porównaniu ze skalpelem. Jest tak dokładny, że jesteśmy w stanie nim się posługiwać nawet na dziesiąte części milimetra. tego typu zabieg, jak epilacja laserowaniektórzy porównują do wycierania tkanki gumką, po prostu warstwa po warstwie, aż do zupełnego wymazania. Skalpelem jest totrudne, gdyż nigdy tak dokładnie nie wymierzymy głębokości cięcia.

Laserem można niwelować zmiany w sferach niedostępnych dla skalpela. Tego rodzaju elementy to powieka czy na przykład skraj powieki przy oku. skalpelem będzie to za bardzo ryzykowne, ponieważ każde drgniecie podczas zabiegu może uszkodzić oko. Trzeba by więc to robić w znieczuleniu ogólnym, co jest niezwykle ważnym zabiegiem. Podczas tego typu zabiegach laserowych istnieje znacznie mniejsze ryzyko pojawienia się blizny,co więcej przy zmianach do dwóch centymetrównie trzeba tego szyć. Zabieg jest bezbolesny, u zdecydowanej większości operowanych nie zachodzi potrzeba stosowania znieczulenia. Zabieg nie powoduje krwawienia, jest aseptyczny, tak wiec tkanka z łatwością się goi. Oznacza to, że po tygodniu odoperacji nie ma już po nim śladu. Laserem jesteśmy w stanie niwelować zmiany na każdej części ciała, również na błonach śluzowych, a nawet w miejscach intymnych.

zdrowie
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Za pomocą lasera usuwa się zmiany, które są bezpieczne i łagodnie, nie niosą więc ryzyka, że są tonowotwory, które wymagają przebadania pod mikroskopem. Wynika to z tego, że przy użyciu termicznej technologii wywabiania laserem nie można tej zmiany przebadać, a to dlatego, że tkanki podczas zabiegu są poddawane odparowywaniu, nie wycinaniu. Zmiany o znaczeniu bezpiecznym klasyfikowane do usuwania za pomocą lasera to po prostu rozmaite zmiany w kolorze skóry, o gramaturze wypukłej i wielkości do 2 cm. Z kolei znamię barwnikowe w znacznej większości sytuacji trzeba usunąć skalpelem, gdyż trzeba je zbadać za pomocą mikroskopu.

Tags: technologia, laser, lekarze, skalpel