Jakiego rodzaju funkcje w naszym ciele pełni witamina B12 i kwas askorbinowy? W jaki sposób niedobory mogą wpłynąć na nasz organizm?

Posted on 08/03/2021 7:48am

W naszym ciele dzieje się szereg procesów, jakie mają ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie. Nasz organizm do tej ciągłej, właściwej pracy potrzebuje wielu różnych składników i witamin. Dlatego też istotne jest, by zwalczać niedobory witamin chociażby przez dodatkową suplementację.
Jakie zadania w naszym organizmie ma witamina B12? A jak to wygląda z witaminą C? Które suplementy diety dobrze jest stosować?


Witamina B12 zwana inaczej witaminą czerwoną, wpływa bardzo dobrze na stan psychiczny. Z jej pomocą także nasz układ krwionośny działa dobrze. Czemu tak się dzieje? Gdy chodzi o stan układu nerwowego, to witamina B12 uczestniczy w procesach mających miejsce w osłonkach mielin nerwów. Większy brak wspomnianej witaminy wiąże się z drętwiejącymi kończynami. Oprócz tego witamina B12 polepsza koncentrację jak również dobrą pamięć. Dzięki niej również mniej czujemy zmęczenie. Niedobór witaminy B12 ma wpływ również na nasz nastrój, gdyż bierze ona udział w syntezie serotoniny.


Gdy mowa o wpływie witaminy B12 na układ krwionośny, to bierze ona udział w tworzeniu się czerwonych krwinek. Do tego, razem z witaminą B6 i kwasem foliowym zapobiega powstawaniu blaszek pochodzenia miażdżycowego, a przez to ochrania przed miażdżycą, zawałem, zakrzepami czy też udarem . Witaminy, takie jak Solgar witamina B12, na pewno pomogą nam odpowiedni poziom takiej witaminy w ciele zachować.


Witamina C z kolei pełni również istotne funkcje w naszym ciele. Nazywana jest również kwasem askorbinowym i sporo osób na pewno myśli, że chroni ona jedynie przed przeziębieniem, natomiast tak do końca nie jest. Rzeczywiście, branie sporych ilości witaminy C profilaktycznie, może nas uchronić przed przeziębieniami. Jednak przyjmowanie witaminy C już w czasie pojawienia się objawów, nie zmniejszy ich jakoś bardzo. Dlatego, gdy chodzi o chorobę, to znacznie lepiej działa ona w sposób profilaktyczny koniecznie zobacz ofertę na . Solgar witamina C przyjmowana regularnie da zamierzony skutek. Na co jeszcze wpływa ta witamina?


szkolenie
Author: Intel Free Press
Source: http://www.flickr.com


Witamina ta zwiększa wchłanianie żelaza, więc jej zbyt mała ilość w ciele może przyczynić się do powstania niedokrwistości. Poza tym pojawić może się zmęczenie, bóle stawów i mięśni, łatwe występowanie siniaków, krwawienie dziąseł albo chociażby brak apetytu. Jednak to nie koniec, ponieważ witamina ta hamuje zmiany pochodzenia miażdżycowego, lecz też może znacząco zniwelować możliwość wystąpienia udaru mózgu. Ma wpływ na dobre funkcjonowanie układu krążenia.
Do tego obniża ona ciśnienie krwi, co jest istotną informacją dla tych, którzy cierpią na nadciśnienie. Najbardziej osoby mające fizyczną pracę, Panie w ciąży, osoby starsze, albo też osoby doznające stresu są w większym stopniu narażone na niedobory witaminy C w ciele. Z tego względu warto pomyśleć o dodatkowej suplementacji.

Tags: kobiety, zdrowia, Panie