Jakie zioła stosować na co dzień?

Posted on 06/03/2021 7:50am

Aby nadążać za szybkim tempem dzisiejszego życia coraz częściej sięgamy po rozmaitego rodzaju wspomagające preparaty. Zażywamy specyfiki, ażeby się obudzić oraz zasnąć, nabrać energii oraz się odprężyć.


Miast od razu wybierać syntetyczne lekarstwa, warto przetestować dobroczynne właściwości ziółek.
Łaźnia
Author: Walter Schärer
Source: http://www.flickr.com


Zioła na stres. Napięcie jest naturalną konsekwencją życia w dzisiejszych czasach.

Wpis analizujący taką problematykę jest niezwykle dogłębny, ale dobrze byłoby poznać to pod innym kątem. My zalecamy to omówienie (https://awodent.pulawy.pl/dentysta-kazimierz-dolny/).

Każdy od czasu do czasu odczuwa jego konsekwencje, a są także i tacy, jacy zmagają się z nim na co dzień. Ziółka na stres to między innymi: melisa, macierzanka, lawenda i bazylia. Używanie ich w postaci herbatek jest bezpieczne, na pewno nie uzależnia jak też nie daje groźnych ubocznych skutków – w przeciwieństwie do poniektórych specyfików zwalczających objawy stresu.


Zioła na pobudzenie. W większości wypadków stosowanym środkiem pobudzającym jest kawa. Warto jednakże wiedzieć, że jej działanie jest krótkotrwałe, a często picie kawy wnosi więcej strat niż pożytku. W rzeczywistości poniektórzy powinni z niej zupełnie zrezygnować. Zamiast kawy możemy jednakże sięgnąć po herbatkę z yerba mate. Zioło to również obejmuje kofeinę, a do tego witaminy oraz minerały. Działa podobnie do kawusi, z taką różnicą, że jest od niej daleko zdrowsze. Co na trawienie? Bóle brzucha, zgaga to nieomalże codzienność dla wielu osób. Częstą powodem jest stres, jedzenie w pośpiechu, niedostosowana do własnych potrzeb dieta, a niekiedy po prostu zjedzenie nazbyt dużej ilości pokarmu.
Ziółka wspomagające trawienie to: kminek, mięta albo anyż. Gazy a także uczucie pełności po zbyt obfitym oraz ciężkostrawnym posiłku można zmniejszyć pijąc ziółka: napary z szałwii czy też kopru włoskiego.

Tags: preparaty, preparat, efekt