Jakie wrażenie na ludziach mogłaby zrobić osoba nosząca okulary?

Posted on 07/03/2018 4:42pm

Mężczyzna, który nosi okulary zyskuje inny wyraz swojego wyglądu. Okulary zawsze przyciągają uwagę, ponieważ są na centralnej części twarzy. Dobierając właściwe okulary musimy pamiętać o tym, aby w idealny sposób nadawały się do naszego wyglądu i naszej mentalności.


Dobierając okulary męskie zazwyczaj chcemy dopasować je do owalu twarzy, ponieważ błędnie wybrane mogłyby robić złe wrażenie.
Ogólna zasada mówi, że kształt oprawek do okularów powinien kontrastować z kształtem twarzy. Oznacza to, że mężczyzna o okrągłej twarzy nie powinien wybierać oprawek o zaokrąglonych krawędziach. Powinien dobrać te o krawędziach kanciastych. Zaś do twarzy prostokątnej czy kwadratowej będą odpowiadać okulary zaokrąglone. Najłatwiej mają panowie o twarzy owalnej. Tacy prezentują się prawidłowo praktycznie we wszystkich typowych okularach. Przy znacznej oraz szerokiej twarzy powinno się dobierać również okulary o szerokich ramkach. Gdy mężczyzna ma twarz wąską, powinien wybrać również wąskie oprawki okularów.


Modelka
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com


Kolor okularów powinien współgrać z kolorem oczu i włosów. W ciemniejszych oprawkach okularów lepiej będą prezentować się mężczyźni o ciemniejszych włosach oraz wyrazistych oczach. Panowie, którzy piastują wysokie urzędy, powinni wybierać okulary minimalistyczne oraz raczej kanciaste. Okulary - zerknij co mówią o sile relex - nie powinny odwracać uwagi od twarzy, gdy dana osoba posiada coś ważnego do powiedzenia. Okulary (http://rajsoczewek.pl/ray-ban-justin) nie powinny być za luźne ani za ciasne. Powinny się stabilnie trzymać na nosie oraz do pewnego stopnia opierać się na głowie, a nie samych tylko uszach.
Poza tym kolor ramek można dopasować do odcienia szkieł, gdyż są korekcyjne okulary przeciwsłoneczne. W takiej sytuacji niezwykle wytworne byłyby ramki ciemne, jednak nastolatkowie mogą sobie pozwalać na bardziej barwne wersje.

Tags: mężczyzna, twarz, prezent, zysk, rozwiązania