Jakie wady wzroku wyleczy laser?

Posted on 05/12/2017 2:42pm

schorzenia wzroku można współcześnie usuwać za pomocą lasera czy też wszczepienia soczewek.


Laserowa korekcja wzroku bezsprzecznie wiedzie prym, tym bardziej, iż inne zabiegi które mają na celu pozbycie się wad refrakcji wykonywane są właściwie wyłącznie wtenczas, gdy laser nie jest w stanie pomóc.


badania
Author: William Warby
Source: http://www.flickr.com


Jednym z ograniczeń jest nasza data urodzenia. Do zabiegu mogą zostać zakwalifikowane wyłącznie osoby w wieku 18-55 lat. Optymalny jednak okres jest pomiędzy 23 a 40 rokiem życia, dlatego że wada jest już zwykle stabilna, natomiast organizm jeszcze na tyle młody, by szybko poradzić sobie z gojeniem. Następnym czynnikiem determinującym możliwość poddania się takiemu zabiegowi jest nasz stan zdrowia. Dobry kandydat jest ogólnie zdrowy, w szczególności nie obarczony schorzeniami autoimmunologicznymi oraz wolny od czynnych infekcji. Pani chcąca poddać się takiemu zabiegowi nie może być ciężarna ani też karmić piersią. Najlepiej będzie nie przewidywać ciąży do pół po zabiegu. Wykluczyć nas mogą też choroby oczu: glaukoma, katarakta, stożek rogówki a także skłonność do kolagenozy.


Owoce
Author: Sergey Galyonkin
Source: http://www.flickr.com


Jakiego rodzaju choroby eliminuje laserowa korekcja wzroku? Takowym zabiegiem można korygować dalekowzroczność i astygmatyzm. Gdy wada sferyczna a także cylindryczna występują równocześnie mogą być one usunięte zupełnie. Jeżeli przedstawione wyżej informacje wskazują na to, iż nie będzie dla Ciebie przeciwwskazań – możemy być dobrej myśli. Masz bardzo ogromne szanse, że laserowa korekcja wzroku jest właściwa dla Ciebie.
Kwalifikacja do zabiegu jest jedynym sposobem na ostateczne określenie, czy możemy poddać się zabiegowi, która metoda byłaby najbardziej wskazana jak też jakich spodziewać się konsekwencji.

Tags: choroba, zabiegi, lek, schorzenia, zdrowia